Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík za volantem srazil v poli na Novojičínsku 59letou ženu

K neobvyklé nehodě vyjížděli v pátek odpoledne záchranáři a policisté. 18letý mladík za volantem Škody Felicia srazil na poli v Hodslavicích na Novojičínsku 59letou ženu. Tu musel vrtulník transportovat s těžkým zraněním do nemocnice. Mladíka teď čeká obvinění z těžkého ublížení na zdraví.

O srážce osobního auta a chodkyně dostali záchranáři informaci v pátek před půl čtvrtou odpoledne. Na místo okamžitě vyrazily novojičínské pozemní týmy a vzlétl vrtulník z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devětapadesátiletá pacientka utrpěla při nehodě vážná poranění hrudníku, horní a dolní končetiny. Týmy ZZS provedly ošetření zraněných končetin, zajistily pacientku krčním límcem a uložily ji do podtlakové matrace. Po podání léků a dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byla žena letecky transportována do ostravské Fakultní nemocnice a tam předána na oddělení urgentního příjmu."

18letý mladík ve Škodě Felicii zřejmě trénoval na rozmáčeném poli své čerstvé řidičské schopnosti a bohužel si počínal tak neopatrně, že chodkyni srazil.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Ke sražení ženy došlo za obcí Hodslavice na Novojičínsku a to přímo na poli. Vozidlo měl řídit mladík (2002), u kterého na místě byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Kriminalisté v dané věci již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví."

Tím, že se událost stala mimo komunikaci, tak se podle policie nejedná o dopravní nehodu, přesto se případem intenzivně zabývají.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy