Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cesta z Nového Jičína na Příbor, nechvalně proslavená dopravními nehodami, už je dálnicí

Silnice mezi Rybím u Nového Jičína a Rychalticemi na Frýdecko-místecku už je dálnicí D/48. Rekonstrukce úseku trvala tři a půlroku. Současně se otevřel také obchvat Skotnice.

Silnice I/48 mezi Novým Jičínem a Příborem, byla jedním z nejnebezpečnějších úseků silnic první třídy, kde byla řada tragických nehod. V létě roku 2017 začala její přestavba na dálnici. Po třech a půl letech byl teď 15. prosince úsek slavnostně zprovozněn.

Karel Havlíček (nestraník za ANO), ministr dopravy: “Právě ten bezpečnostní aspekt je to to nejdůležitější, co se od toho očekává. Tím, že už tady byly čtyři pruhy, tak ten provoz byl relativně rychlý, ale ta výstavba nové dálnice má zejména bezpečnostní charakter.”

Ve stejném okamžiku jako 11 a půl kilometrů dlouhý úsek dálnice byl otevřen také tříkilometrový obchvat Skotnice.
Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Tento úsek je velmi důležitý, protože na tento úsek bude navazovat rozvoj průmyslové zóny v Mošnově, kde bychom rádi vybudovali mezinárodní logistické centrum, kde se budou stýkat tři druhy dopravy, letecká, železniční a silniční.”

V okamžiku, kdy kolem rekonstruované silnice zmizí všechna omezující dopravní značení, bude zde pro řidiče povinná dálniční známka. To vzbuzuje obavy okolních obcí, zejména Libhoště, že motorické, aby se placenému úseku vyhnuli, zvolí cestu přes vesnici. Podle náměstka hejtmana by tomu mělo zamezit zejména omezení kamionové dopravy na silnicích II. a III. třídy

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy