Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka bude spíše online, koledníci jsou s otazníkem

V tomto čase Charita svolávala koledníky a připravovala pro ně kostýmy, ve kterých by počátkem ledna vyrazili na Tříkrálovou sbírku. Kvůli vládním omezením se ale největší dobrovolnická akce uskuteční v jiném režimu. Více než do klasické pokladničky budou moci lidé přispívat do té elektronické.

Tříkrálová sbírka v uplynulých dvaceti letech podpořila stovky různých projektů a pomohla tisícům konkrétních lidí. Díky návštěvám koledníků si také zakládala na osobním předání požehnání. Její následující ročník bude mít určitě jinou podobu.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Situace se vyvíjí každým dnem. Momentálně se naše práce soustřeďuje na přípravu online sbírky, která je organizovaná celorepublikově. Novinkou bude virtuální kasička, kde budou mít lidé možnost přispět například přes QR kódy. Možností přispět bude více. Rádi bychom vypravili i koledníky, ale zatím to vypadá, že nám to nebude umožněno. Ale pokud bude, určitě uděláme všechno pro to, abychom zajistili podmínky, aby vyrazit mohli, alespoň tam, kde to bude možné.”
Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Zkrátka a dobře ta sbírka bude omezená tou situací, kterou teď ve státě máme, a doufáme, že lidé, i když to bude v nějakém ranku, tak že nám nějakým způsobem pomohou.”

Definitivní rozhodnutí pro způsob organizace sbírky by mělo padnout zkraje nového roku. Už teď je jasné, že bude prodloužena, potrvá téměř do konce ledna. Lidé se ale na náměstí nedočkají Tříkrálového průvodu, jako v posledních dvou letech. Nicméně malá skupina koledníků by se 6. ledna měla v centru pohybovat. Klasická kasička bude umístěna v charitním domě a v informačním centru.

Dané už jsou cíle pro využití peněz vybraných v roce 2021.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Ve spolupráci s městem se připravuje Re-use centrum, které by mělo v podstatě rozšířit působení charitního šatníku na další položky, třeba na drobnou elektroniku a další věci do domácnosti. Měli by tam dostat pracovní příležitost lidé, kteří jsou těžko uplatnitelní na trhu práce.”

Stejně jako dosud sbírka podpoří Fond kroužky a Fond humanitární pomoci.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Letos byla taková významnější pomoc mladé onkologicky nemocné mamince, která se ocitla v tíživé situaci. Je to samoživitelka, která má dvě děti.”

Další konkrétní ukázkou toho, kde sbírka přímo v Novém Jičíně letos pomohla, jsou opravená hřiště u azylových domů na Dolní bráně a ve Straníku. Děti už mají k dispozici vyhovující bezpečnou houpačku, kolotoč a další herní prvky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy