Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka přinesla překvapení, lidé si cestu, jak přispět, našli

Tříkrálová sbírka, letos bez koledníků, je u konce. I když poslové s pokladničkami nemohli obcházet domácnosti, výsledek nakonec novojičínskou Charitu překvapil

Letošní Tříkrálová koleda probíhala spíše online formou, lidé mohli na dobročinnou akci přispívat především prostřednictvím virtuální pokladničky. Nicméně Charita rozšířila na různá místa Nového Jičína několik reálných kasiček. Byly například v Azylovém domě, v některých prodejnách a dokonce 4 pokladničky naplnili lidé, kteří přicházeli do Návštěvnického centra.

Výsledné počítání jejich obsahu přineslo překvapení. Téměř 117 tisíc korun.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “S velkým povděkem jsme sledovali, že děvčata z informačního centra nám volaly, ať vyměníme pokladničku, že je zase plná, tak to bylo opravdu příjemné překvapení. Nebo ještě někteří koledníci si vzali pokladničku k sobě a dali vědět svým známým, že u nich pokladnička je.”

Další zapečetěné schránky s logem Tříkrálové sbírky byly na úřadech ve spádových obcích novojičínské Charity v Šenově u Nového Jičína, Kuníně, Bernarticích nad Odrou a Starém Jičíně. V součtu s předběžnými výsledky z virtuální kasičky, což je zatím zhruba 180 tisíc korun, dospěla Charita k této výsledné částce:

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Dohromady celá sbírka k dnešnímu dni nám udělala 497 tisíc korun, což je úplně fantastický výsledek.”
Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Vůbec jsme neočekávali takovou aktivitu lidí, kteří letos museli proto, aby mohli přispět, museli sami něco udělat. Ať už co se týká online přispívání nebo přispívání do pokladniček, které jsme měli různě rozmístěné. Takže určitě velký klobouk dolů a my jako Charita se teď budeme snažit, abychom tu jejich důvěru nezklamali.”

35 procent výtěžku Tříkrálové sbírky putuje standardně na konto Charity Česká republika na mezinárodní projekty, 65 procent se vrací do místa výběru. Peníze v Novém Jičíně opět pomohou například v půjčovně kompenzačních pomůcek, v rámci fondu kroužky nebo fondu humanitární pomoci, prostřednictvím kterého Charita v minulosti podpořila ženu s handicapem nebo nemocnou matku samoživitelku.

Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín: “Letos bychom se chtěli zasadit o vznik Re-use centra, to znamená rozšířit působnost šatníku a nábytníku o další položky, jako je například elektronika a podobně. To už nemůžeme nechat jen čistě na dobrovolnících, bude tam potřeba stálého pracovníka, takže do rozjezdu služby bude potřeba trošku větší investice.”

Na projektu charita spolupracuje s městem, bude potřeba najít i větší prostory, do kterých by se přestěhoval právě i charitní šatník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy