Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třetí hasičská stanice na Novojičínsku má za sebou měsíc ostré služby

První měsíc ostrého provozu má za sebou nová jednotka profesionálních hasičů v Kopřivnici. Vznikla jako 23 profesionální stanice v rámci Moravskoslezského kraje. Její sídlo je zatím provizorní z unimobuněk, hasiči připravují stavbu zděné stanice.


Potřebnost profesionální stanice v Kopřivnici vnímali hasiči řadu let, schválena byla už v roce 2005, nicméně chyběly finance. Třiadvacátá jednotka v kraji, třetí na Novojičínsku, tak začala sloužit teď 1. ledna, a to zatím v provizorních podmínkách v blízkosti průmyslové zóny Vlčovice.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Jednotka z Nového Jičína v minulosti jezdila až na Frenštátsko, ten hasební obvod byl velký. Realizací profesionální stanice v Kopřivnici došlo ke zvýšení zabezpečení tohoto území, v podstatě k pozvednutí zajištění bezpečnosti občanů a firem.”

V Kopřivnici slouží ve směnách 33 hasičů plus velitel. K dispozici mají cisternovou stříkačku a automobilový žebřík.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “V průběhu ledna jednotka zasahovala u 37 mimořádných událostí, z toho byly 4 požáry a 6 dopravních nehod.”
Adam Fojtík, velitel stanice Kopřivnice: “Hned prvního ledna došlo k jedné události, ta nebyla svým rozsahem nijak závažná. Třetího ledna to byl požár v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde došlo ke škodě 35 tisíc korun, ale uchráněné hodnoty byly vyčísleny na 4 miliony korun. Další z těch závažných byla železniční nehoda, kde naštěstí došlo pouze ke zranění jedné osoby.”

Jak už zaznělo, sídlo hasičů je provizorní. Po dohodě se zdejší radnicí se v této lokalitě připravuje stavba integrovaného výjezdového centra, včetně nového sídla zdravotnické záchranné služby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy