Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční most v Bludovicích rozvětví cyklostezku, stavět se má letos

Rozšíření cyklostezky Koleje už nic nebrání. Město se stalo majitelem potřebných pozemků, které vykoupilo od dvou státních institucí. Stavba prodlouženého úseku směrem přes viadukt v místní části Bludovice má začít letos.

Cyklostezku Koleje z Nového Jičína do Hostašovic využívají v tomto období běžkaři na lyžích. Jakmile sníh roztaje, zaplní ji opět cyklisté. Časem se budou moci projet i po novém okruhu, který trasa získá díky tomu, že město vykoupilo od ministerstva obrany tento železniční most a okolní pozemky v Bludovicích o výměře 16 tisíc metrů čtverečních za 1,7 milionu korun.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče viaduktu, na kterém stojím to je předmětem investičních akcí letošního roku. Momentálně jsme ve fázi projektové dokumentace a povolovacího řízení kácení stromů. De facto prodloužíme stávající cyklostezku o 600 metrů směrem k vojenskému opravárenskému závodu a tam se budeme napojovat na Tropické údolí a směr Čerťák.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Rozpočet je v tuto chvíli 7,6 milionů korun bez DPH. V jarních měsících by mělo dojít k vysoutěžení zhotovitele a ve druhé polovině roku k samotné výstavbě.”

Bývalý železniční most kdysi sloužil jako spojka do vojenského opravárenského podniku. Koleje už tudy ale nevedou a léta po něm žádný vlak neprojel.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na projektovou dokumentaci jsme získali 300 tisíc korun z Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu Podpora rozvoje cykloturistiky. Hodláme podat žádost na Moravskoslezský kraj právě i na vybudování i té samotné cyklostezky.”

Město už je také majitelem areálu bývalého vlakového nádraží, kde bude cyklostezka prodloužena opačným směrem - zhruba 350 metrů blíže k centru. Pozemky i budovy vykoupilo od Správy železniční a dopravní cesty za 2,9 milionů korun a připravuje výběrové řízení na zhotovitele projektové dokumentace.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče Horního nádraží tak tam má město v plánu celý prostor revitalizovat. Podařilo se nám koupit celé nádraží, včetně budov. Také od fyzické osoby se nám letos podařil sousedící malý domek.”

V bývalé výpravčí budově je v přízemí prodejna vybavení koupelen, horní byty jsou prázdné. Součástí nově nabytého majetku města je i část pozemků, který dnes využívá prodejna dřeva.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Pokud jde o budovy, které jsou součástí areálu bývalého vlakového nádraží, tak ty mají své nájemce, kteří zatím v nájmu zůstávají, protože v tuto chvíli nevíme, jaké bude přesné využití budov.“

Cyklostezka Koleje byla vybudovaná v letech 2013 až 2014. Letos končí její udržitelnost v rámci dotace z Regionálního operačního programu. Dojde tedy k zániku svazku obcí, který byl pro její realizaci zřízen. Části cyklostezky tedy připadnout do vlastnictví jednotlivých obcí, na jejichž katastru se nachází.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy