Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín připravuje třetí stanoviště pro měření rychlosti

Další lokalita pro měření rychlosti vozidel bude v Novém Jičíně v místní části Bludovice, v blízkosti mateřské školy. Umístění radaru řešilo město s dopravní policií a strážníky. Silnice, která tudy vede, je plná kamionů a řidiči tu padesátku často překračují.

S měřením rychlosti vozidel začali strážníci v Novém Jičíně 1. března loňského roku na Revoluční ulici, v prosinci přibylo další měřící stanoviště na Palackého a do třetice bude radar sloužit také v Bludovicích. Místo pro jeho instalaci vybrala radnice ve spolupráci s městskou a dopravní policií. Bude u mateřské školy, v blízkosti přechodu pro chodce.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Zaznamenali jsme řadu stížností na nedodržování povolené rychlosti v této lokalitě. Samozřejmě, umístění radaru v této lokalitě je také z důvodu mateřské školky, kdy nám tady procházejí děti.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Údajně ve večerních hodinách se tu auta pohybují i rychlostí 100 kilometrů za hodin.”
Petr Brandejs, člen osadního výboru v Bludovicích: My jsme samozřejmě rádi, že v Bludovicích bude umístěn radar, protože i po zkušenostech s předchozím radarem, který ale neuděloval pokuty, se nám zdálo, že doprava se zklidnila.”

Pro zvýšení bezpečnosti chodců se už v Bludovicích, i na základě podnětu osadního výboru, podařilo vybudovat právě přechod v blízkosti školky nebo na konci obce rozdělit hlavní komunikaci ostrůvkem.

Petr Brandejs, člen osadního výboru v Bludovicích: “Takže my tu dopravu vnímáme jako velice bolavé místo a těšíme se i na Palačovskou spojku, že nám uleví s nákladní dopravou.”

Měřícího stanoviště pro umístění radaru by se místní měli dočkat letos. V současné době se připravuje projektová dokumentace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy