Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín řešil druhé kolo prodeje parcel a sedmiletou strategii

Prodej zbývajících pozemků města pro stavbu rodinných domů bude v Novém Jičíně formou elektronické dražby. Tento postup schválili zastupitelé na březnové schůzi. Dále projednávali také strategický plán rozvoje města na dalších sedm let.

Zastupitelé Nového Jičína na své březnové schůzi projednávali výsledky prodeje městských pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Za školou v Žilině. V prvním kole nabídek získalo 14 parcel z 23 své vlastníky.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Dojde k podepsání smluv. Odsouhlasili jsme, že zbývajících devět pozemků opět nabídneme k prodeji formou elektronické dražby. Tento způsob prodeje nám připadá ještě více transparentní.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ceny zůstávají stejné, tedy 1650 korun za metr čtvereční bez DPH, to je ta minimální vyhlašovací cena. Ti zájemci mohou v tom online prostředí naživo činit ty příhozy.”

Druhé kolo prodeje bude vyhlášen začátkem dubna.

Dalším bodem jednání bylo přijetí strategického plánu rozvoje města do roku 2027. Je výsledkem názorů koalice, opozice, odborníků, podnikatelů a obyvatel, kteří se vyjadřovali formou dotazníku.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Je důležitý z několika důvodů. Jednak je často podmínkou pro získání dotace, aby daný projekt, na který o dotaci žádáme, byl ve strategickém plánu. Zároveň je to i jakási záruka, že tyto dané věci budeme realizovat nezávisle na tom, které vedení zrovna bude na radnici.”

Všeobecná shoda tak panuje například na záchraně Hückelových vil nebo dokončení kulturního domu z přístavby Hotelu Praha.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy