Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrum Nového Jičína bude půl roku rozkopané, na výměnu potrubí pak naváže stavba "kruháče"

Dopravu u centra Nového Jičína omezí na více než půl roku rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Na tyto práce naváže v roce 2022 výstavba okružní křižovatky. Bude devátou na území města.

Devátá okružní křižovatka v Novém Jičíně bude v těsné blízkosti centra. Než se ale začne stavět, musí zde dojít k rekonstrukci vodovodního a kanalizačního potrubí. Výkopy tu dopravu omezí téměř do konce roku. Práce v prvním úseku ulice gen. Hlaďo začaly v březnu.

Marek Síbrt, mluvčí SmVaK: “My tady zhruba 150 metrů litinového potrubí, které je v některých částech staré více než 100 let, vyměníme za to potrubí z tvárné litiny.”

V další modernizaci potrubí bude vodárenská společnost pokračovat od léta v ulici K nemocnici.  Nový vodovodní řad bude přemístěn ze středu stávající křižovatky směrem k okrajům. Rekonstruovány tu budou ale i plynové přípojky a na základě projektu výstavby kruhové křižovatky, který tuto lokalitu řeší také esteticky, dojde i k dalším posunům sítí v dolní části ulice Gen. Hlaďo.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tam je to investiční akce města, a to z důvodu výsadby čtyř nebo pěti nových stromů, která tuto lokalitu ozelení.”

Stavební zásahy do sítí zde potrvají pravděpodobně až do listopadu. Realizace samotné kruhové křižovatky začne v příštím roce. Vlastníkem hlavní komunikace je Moravskoslezský kraj. Právě on bude dle podepsaného memoranda největším investorem stavby.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Kraj by měl zajistit gro té stavby, tedy samotnou výstavbu kruhového objezdu. Město se bude stavebně podílet na objektech, které zůstanou v jeho vlastnictví, což jsou přechody pro chodce, chodník a veřejné osvětlení.”

Předpokládané celkové náklady jsou zhruba 8 milionů korun bez daně. Město zaplatí projektovou dokumentaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy