Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Adaptovanou výzvu “Ukliďme za humny” Novojičínští přijali

Letošní pojetí kampaně Ukliďme Česko vyzývalo veřejnost k individuálnímu úklidu “za humny”. Udělat si pořádek ve své oblíbené lokalitě vyrazili i Novojičínští. Malá skupina lidí například sbírala odpadky v místní části Žilina.

Na jarní úklid v rámci kampaně “Ukliďme svět/Ukliďme Česko” zareagovali Novojičínští i letos a v malých skupinách nebo jen tak v rámci procházky se vydávali vyčistit své oblíbené lokality.

Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Kampaň Ukliďme Česko už má třetí termín, který je nějakým způsobem postižený koronavirem. Pořadatelé této výzvy se snažili adaptovat na to, že pořádání hromadných akcí dobrovolníků teď není možné, takže přišli s výzvou Ukliďme za humny.”

V sobotu 27. března, která byla oficiálním termínem dobrovolnické akce, se několik lidí například rozhodlo udělat pořádek kolem jízdárny koní v místní části Žilina a toku Jičínky.

účastnice akce: “A co jsme tady našli, to je strašné, od plastů přes krabice od jídla, no prostě úplně všechno.”
Eva Pavlíčková, účastnice akce: “Myslím si, že není špatné to jednou za čas tady trošku zvelebit.”
Radmila Grofová, účastnice akce: “Já mám tady tu místní část Nového Jičína ráda, a protože když člověk chodí kolem a vidí ten nepořádek, jak je to lidem lhostejné, a mi to lhostejné není.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Žiliňáci se pravidelně zapojují do této akce, která bývá celorepubliková a hromadná, jenomže tou současnou situací je to omezené, takže ty úklidy mohou být, ale individuální."

Podle dostupných informací a fotodokumentace lidé také uklízeli například ve Smetanových sadech, Svojsíkově aleji, cestou na Puntík nebo Svinec a vyčistili některé úseky koryta Grasmanky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy