Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtvrťáci se do školy dostali po čtyřech měsících, v roce 2021 seděli v lavicích poprvé

V pondělí se znovu, ovšem opět jen pro některé žáky, otevřely základní školy. Do lavic se vrátil prstupeň. Například čtvrťáci ze Základní školy Komenského 68 se ke klasickému vzdělávání dostali po téměř čtyřech měsících pobytu doma.

Tyto děti z novojičínské Základní školy Komenského 68 se naposledy viděly 18. prosince, v roce 2021 do lavic usedly poprvé, tedy téměř po čtyřech měsících.

žáci 4.A, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Těšila jsem se hlavně na kamarády, a že už nebudeme muset mít tu hloupou výuku, a že konečně to budeme mít normálně.” “Prostě už to doma nešlo vydržet.” “Výuka ve škole je mnohem lepší než doma.” “Že budeme mít konečně normální hodiny a buďme tady ve škole.”
Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Ten návrat do školy, řekla bych, je už pět minut po dvanácté. Děti už se opravdu stávají apatickými, už je to nebaví, už je problém zaujmout. Přesto mohu říci, že většina fungovala zodpovědně.”

Podmínkou návratu dětí do škol jsou dvakrát týdně testy a roušky ve třídách, pro část rodičů je to nepřijatelné a své dítě do školy nedali.

Pavlína Rendlová, rodič školáka: “Neexistuje žádné vládní vysvětlení, jak je nutné u dětí roušky používat, argumentace veškerá žádná, testy nejsou certifikované.”
Jan Sláma, občanská iniciativa Nesahejte nám na děti: “Požadujeme návrat dětí do škol bez podmínek. Proč si má dítě dělat test a potom sedět v rouškách.”

Do tříd této školy se 12. dubna dostavilo 150 dětí, prvňáků, druháků a čtvrťáků. Třetí a páté ročníky čeká tento částečný návrat ještě o týden později.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy