Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ze zápisů bez dětí novojičínští učitelé nadšeni nejsou

Klasické zápisy do prvních tříd, tak jak je většinou známe, už se nekonají druhým rokem. Do novojičínských základních škol tak musí rodiče formálně zapsat své děti v průběhu tří týdnů v dubnu. Podle učitelů je škoda, že se s budoucími školáky nemohou potkat.

Tito současní prvňáci ze základní školy Jubilejní v Novém Jičíně osobně zápisy v loňském roce také neabsolvovali. Stejně na tom jsou i letošní předškoláci.

Jarmila Šimurdová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Při zápise jsme vždy to dítě viděli, mohli jsme si s ním popovídat, viděli jsme, jak dítě komunikuje, zda má správné řečové návyky, zda zvládá slabiky.”
Miroslava Borošová, ZŠ Jubilejní: “Je to horší v tom, že nemůžeme těm dětem a jejich rodičům poradit. Těch pět měsíců, které ještě zbývají do začátku školy, je přece jen dlouhá doba, aby děti vypilovaly nějaké věci.”

Přesto se učitelé a vedení školy snaží rodičům nabízet různé formy kontaktu, například online konzultace nebo virtuální prohlídku tříd.

Jarmila Šimurdová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Pokud teda situace dovolí, že bychom děti v červnu nebo na konci srpna pozvali alespoň jednou do školy.”

Zápisy v novojičínských městských školách probíhají formálně od 6. do 23. dubna. Podle ředitele základní školy Jubilejní a Dlouhá tady ale zatím podalo přihlášku poměrně málo rodičů

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Tímto bych chtěl vyzvat rodiče žáků, kteří mají spádovou školu naši, aby tak učinili. Rádi jim budeme nápomocni ve všech formalitách.”

Všechny informace a formuláře k zápisům jsou na webu škol.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy