Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura chce znovu ožít online přenosy koncertů a cestopisných přednášek

Paralyzovaná kultura ve městě hodlá znovu ožít. Organizátoři akcí zatím nabídnou alespoň online přenosy koncertů a besed. Připravují až ale také program Novojičínského kulturního léta.

Zajít si na koncert, do kina nebo do divadla je zatím v nedohlednu. Městské kulturní středisko se proto znovu, po delší odmlce, vrací k vysílání online koncertů a besed. Když tedy diváci a posluchači nemohou do klubu Galerka, dostane se klub do jejich domovů.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “První koncert bude v pátek 30. dubna. Pátky bychom tedy chtěli rezervovat pro koncerty, v úterý nebo středu budou besedy se zajímavými lidmi z okolí, s cestovateli. Veškerý program bude na vývěsních plochách města a také na stránkách onlinemksnj.cz, facebooku a webu městského kulturního střediska.”

Seznam vystupujících bude městské kulturní středisko tvořit průběžně dle jejich aktuálních možností, co se týče koncertů, budou to převážně muzikanti z Nového Jičína a okolí.

Hudební přenosy budou začínat v 8 hodin večer. I když budou vystupující a diváci od sebe daleko, nabízí se možnost, jak mezi sebou kontakt vytvořit.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Veškeré koncerty a besedy budou doprovázeny chatem, takže budeme rádi, pokud se diváci zapojí i do diskuze, rádi budeme hrát i na přání.”

První společensko-kulturní akcí pod širým nebem bývalo v Novém Jičíně více než dvacet let tradiční pálení Čarodějnic. Kvůli vládním omezením se nekonalo loni a 30. dubna neožije křížení ulic Žerotínova a Dobrovského ani letos.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Ale chtěla bych, a doufám, že to bude, pozvat návštěvníky na novojičínské léto, jehož program je připraven. Bude bohatý, bude obsahovat letní kino, koncerty, slavnost města. Nově také Garden food festival a Novojičínská pouť. Vše bude záležet na tom, jak budeme mít možnost akce pořádat, a jaká bude povolena kapacita na venkovní akce.”

Novojičínské kulturní léto má začít 22. května. První naplánovanou akcí je zpřístupnění Hückelových vil veřejnosti. Součástí by měly být komentované prohlídky a doprovodný program v okolním parku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy