Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kluby a spolky vidí v rozvolnění naději a plánují na Novojičínsku akce

Spolky a kluby, které v Novém Jičíně vyvíjí své aktivity, a musely být téměř rok mimo provoz, teď začínají pomalu ale jistě plánovat svou činnost. Některým postačí navázat na přetrhané plány, jiní musí své fungování nastartovat od počátku, i s novými členy

Rozvolňování vládních opatření netrpělivě sledují také spolky a kluby, které působí na území Nového Jičína. V roce 2020 stihly minimum aktivit, ne-li žádné. Například History klub se zaměřuje na práci s dětmi, spolupracují s novojičínským Návštěvnickým centrem a Zámkem Kunín.

Hana Šmídová, vedoucí History klubu: “Loňský rok byl pro nás úplným fiaskem. Vzhledem k tomu, že jsme zaměřeni na práci s menšími dětmi, tak se nám stalo, že nám spousta dětí odrostla. Takže sice budeme rádi, když budou nadále spolupracovat ty starší děti, nicméně budeme se věnovat náboru nových dětí.”

Navázat chce History klub na ověřené projekty a připravuje nový průvodcovský program městem Nový Jičín. O něco lepší období mají za sebou dobrovolní hasiči fungující v místní části Žilina. Částečně mohli trénovat alespoň loni v létě.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Současná situace nám dává naději, že by se to mohlo zlepšit, že bychom mohli začít cvičit. Dohodli jsme se s naším velitelem, že v nejbližší době vypracujeme plán tréninků a dáme dopředu vědět termíny soutěží, aby s tím rodiče mohli počítat.”
Libor Chyba, KVH FENIX Nový Jičín: “V Novém Jičíně chystáme větší akci, Branný den pro děti a mládež, která by se měla odehrávat v prostoru na Skalkách ve spolupráci s Rodinným centrem Mozaika Nový Jičín.”

S Československou obcí legionářskou dále připravují například akci věnovanou osvobození Nového Jičína a okolí, a také by se rádi vrátili do škol, kde vojenskou historii prezentovali v rámci hodin dějepisu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy