Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní stadion nově ovládla i královna sportu, mládež trénuje český rekordman

Královna sportu má v Novém Jičíně nového velvyslance. Atletický oddíl tu vznikl letos na jaře a v květnu začal s prvními tréninky. Své zkušenosti předává malým sportovcům i bývalý reprezentant, maratonský běžec Karel David.

Věnovat se atletice mohly dosud děti v rámci Střediska volného času Fokus, ovšem přímo atletický oddíl pod hlavičkou tělovýchovné jednoty založili sportovní nadšenci až teď na jaře.

Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Atletický oddíl TJ Nový Jičín vznikl po dlouhé době, kdy vlastně TJ nemělo atletický oddíl. Naposledy to bylo za pana Lebeděva, kdy byl atletický klub. No a nyní, když se rekonstruoval letní stadion, tak se to nabízelo, založit znovu atletický oddíl.”

Hlásit se mohou děti od 7 do 18 let. Hned ze startu přilákal atletický oddíl více než 50 malých sportovců. Dostatek je i kvalitních trenérů.

Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Trenéry máme, i zkušené běžce. Máme tady stále držitele českého rekordu v maratonu Karla Davida, trenérky Irenu Šádkovou, Darinu Krausovou, Petru Koudelovou, Valču Tončíkovou a další, kteří jsou připraveni vést kategorie od těch nejmladších až po ty juniory.”

Karel David naposledy trénoval běžce asi před 10 lety, jeho svěřenec Roman Hurtík tehdy získal medaili na mistrovství republiky na 1500 metrů. V posledních letech se pak v Novém Jičíně věnoval basketbalistům.

Karel David, trenér Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Když konečně udělali to nové hřiště, asi po padesáti letech, tak by bylo škoda, aby ta atletika tady nepokračovala. Takže jsme si řekli, že bychom to mohli rozjet. Začínáme s malýma dětma. Teď jsem zjišťoval, co vlastně ty děti umí, co teď půl roky dělaly, jestli se hýbaly, no a začínáme úplně od začátku, od píky, a uvidíme, co z toho bude.”
Karel David, trenér Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Já mám samozřejmě nejblíže k tomu běhání, ale s těma malýma dětma se nedá jen začít běhat. Tam je ideální, když se dělá všechno.
Aleš Blažek, Atletický oddíl TJ Nový Jičín: “Já už jsem vlastně dělal atletiku dříve. Chtěl jsem se zkrátka hýbat a nebýt jen doma.”
Štěpánka Žemlová, Atletický oddíl TJ Nový Jičín: “Tréninky mi dost chyběly.”

Část dětí, které se přihlásily do nového oddílu, už kontakt s tímto sportem měla. Docházeli do již zmíněného kroužku Atletika při Středisku volného času, který byl z praktických důvodů založen v roce 2013 a bude pokračovat i nadále.

Pavel Sedlář, předseda Atletického oddílu TJ Nový Jičín: “Bylo to z toho důvodu, aby atleti mohli reprezentovat město, klub a hlavně, aby mohli závodit. Proto musela být registrace, proto jsme udělali atletický oddíl, který nadále bude fungovat. Bude otevřen pro ty nejmenší od pěti let, pro přípravku, a potom plynule navážeme v atletickém oddíle TJ Nový Jičín. Spolupracovat budeme vždycky. Hlavní je, aby děti sportovaly, běhaly a bavilo je to.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy