Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O majitelích stavebních pozemků v Novém Jičíně rozhodla e-aukce

Nový Jičín ve druhém kole nabídkového řízení prodával zbývající parcely v lokalitě Za Školou v Žilině. Tyto pozemky pro výstavbu rodinných domů nabídl formou elektronické aukce. Zájem o ně byl, prodat se nepodařilo pouze dvě stavební místa.

První kolo veřejné soutěže, ve které město Nový Jičín v lokalitě Za školou v Žilině nabídlo k prodeji celkem 23 pozemků, proběhlo počátkem února. Tehdy našlo své budoucí vlastníky 14 parcel. Zbývajících devět pozemků teď radnice nabídla v elektronické aukci.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Výhodou této soutěže je, že zájemci o tyto pozemky se mohli aktivně účastnit pohodlí svého domova a také vysoká transparentnost.”

Vyhlašovací cena byla jako v prvním kole 1 650 korun za metr čtvereční bez daně. V e-aukci se prodalo sedm pozemků, bez stavitele zůstávají dva, jeden o výměře zhruba 1200 metrů čtverečních - a největší parcela položená více ve svahu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “To je pozemek, který má výměru téměř dva tisíce metrů čtverečních. Je to místo na kraji lokality, důvodem bude pravděpodobně právě jeho velikost. vychází na téměř čtyři miliony korun.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “U toho velkého pozemku rozhodne rada, potažmo zastupitelstvo. Jsou dvě možnosti, jít mimo znalecký posudek, tedy snížit cenu, nebo se tento pozemek může rozdělit. To ale musíme zjistit, zda je to technicky možné.”

Prodej pozemků v červnu schválí zastupitelstvo. Město teď ještě musí dokončit zasíťování celé lokality, vybudování komunikací, chodníků, osvětlení a inženýrských sítí má být hotovo do konce roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy