Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín modernizuje systém parkování, zaplatit už půjde nejen mincemi

Nový Jičín modernizuje zastaralý parkovací systém. Provází jej nejen instalace nových automatů, které umožní i jiné platby, než mincemi, ale také změna režimu. Úpravou projde i ceník parkovného.

Z ulic kolem centra Nového Jičína postupně mizí zastaralé parkovací automaty, ve kterých šlo uhradit taxu za stání nebo vjezd na náměstí pouze mincemi. Nahradí je moderní přístroje s rozšířenými možnostmi platby.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Nově by mělo jít parkování uhradit i bezkontaktní platební kartou nebo přes mobilní aplikaci. Ta také umožní dálkově prodloužit parkovací dobu.”

Součástí zásahu do parkovacího systému je také výměna závory na největším centrálním parkovišti na Valech, která často ani nefunguje.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Ty výpadky byly na denní až týdenní bázi, takže jednak to nebylo komfortní pro přijíždějící řidiče, a taktéž z hlediska výnosu v rámci parkovného. Raději jsme provedli to, že jsme závory otevřeli, než abychom zdržovali dopravu.”

Modernizace přístrojů a zařízení závory přijde na více než 2 miliony korun a doprovodí ji také změny parkovacího režimu.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Vycházeli jsme ze zpracované koncepce statické dopravy města. Na některých místech budou přístroje zcela zrušeny, například ty, které zpoplatňovaly vjezd na Masarykovo náměstí.”

Naopak nově bude parkovací automat stát ve spodní části Tyršovy ulice nebo na Štefánikově. Výměna přístrojů má být hotova do konce května, v průběhu června už by měl nový parkovací systém fungovat i s upraveným ceníkem, který ještě musí projednat rada města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy