Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potápěči v Novém Jičíně vyčistili umělé jezírko, překvapilo je množství ryb

Umělé jezírko v novojičínském odpočinkovém areálu se stalo cílem ponoru několika potápěčů. Ti zde propojili svůj koníček s ekologickou aktivitou. Vyčistili dno vodního prvku a obdivovali překvapivé množství ryb.

Bývalé letní kino v Novém Jičíně se v odpočinkový areál proměnilo před dvěma lety. Jeho ústředním prvkem je vodní plocha o velikosti asi 600 metrů čtverečních. I když je její maximální hloubka pouhé tři metry, zlákala k ponoru čtyři potápěče.

Radka Církvová, Potápěčské Centrum Trigger Divers Nový Jičín: “Napadlo nás, že bychom se mohli podívat na ryby a současně to spojit s jistou ekologickou aktivitou, vyčistit to jezírko od předmětů, které tam nepatří.”

Potápěči se do jezírka vnořili po dohodě s městem. Ze dna vysbírali plechovky, lahve, vršky nebo i kryt na mobilní telefon a ponožky.

Vít Blažek, Potápěčské Centrum Trigger Divers Nový Jičín: “Čekali jsme trošku větší znečištění. Podobné akce jsme dělali na lomech tady v okolí a je fakt, že tam se toho odpadu vytáhlo podstatně více.”

Součástí aktivity byl i dobrovolnický úklid na souši. Ten už skončil s větším úlovkem.

Radka Církvová, Potápěčské Centrum Trigger Divers Nový Jičín: “Posbírali okolí parku od plastových věcí a ti už byli úspěšnější, ti nasbírali poměrně velký pytel odpadků.”

Překvapením ve vodě bylo naopak až velké množství ryb, pro jejich výskyt v podstatě není tento okrasný prvek určený.

Vít Blažek, Potápěčské Centrum Trigger Divers Nový Jičín: “Byli jsme překvapeni, jak je to jezírko zarybněné. Potkali jsme tam docela velkou štiku, také nějaké okouny, viděli jsme tam candáta.”

Potápěči v jezírku, ve vodě s teplotou kolem 15 stupňů, plavali asi hodinu. Jinak je zde ale koupání zakázáno, jak hlásá i nainstalované cedule.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy