Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín se vrací k letním brigádám pro studenty

Nový Jičín po roční pauze oživuje akci Zelené město. Jedná se o program letních brigád, který dává možnost přivýdělku studentům. Zájem je vždy velký, o účastnících rozhodne rychlost podání přihlášky.

Po loňské pauze, způsobené koronavirem, Nový Jičín opět připravuje akci Zelené město. Ta funguje již řadu let a dává šanci studentům získat během prázdnin brigádu.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jednak samozřejmě dáváme studentům možnost si vydělat nějaké peníze, ale zároveň je to i určitý druh pomoci pro technické služby, a za další přínos považuji i to, že mladí lidé udělají něco pro své město, kde žijí, a tím pádem si ho budou více vážit a také o něm budou i více vědět.”
Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Pomáhají uklízet ve veřejné zeleni, černé skládky, někdy i v tocích, prostě tam, kde je potřeba.”

Za týdenní práci si studenti budou moci vydělat téměř 3 tisíce korun. Zájem o Zelené město bývá, podle zkušeností z minulých let, velký a kapacitu přesahuje i dvojnásobně.

Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “Přihlášky se budou přijímat pouze elektronicky na e-mailové adrese, která je uvedena na webových stránkách a facebooku. Příjem je zahájený od pátku 4. června od 16 hodin. To znamená, ty e-maily, které přijdou, budou zapisovány do jednotlivých termínů.”

Maximálně může tuto brigádu získat 47 studentů, minimální věk je 15 let, přednost budou mít ti s bydlištěm v Novém Jičíně a jeho místních částech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy