Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projížďka koňským povozem obyvatele novojičínské Archy nadchla

Zpestření volných chvil si po dlouhých měsících omezování užili obyvatelé chráněného bydlení Archa v Novém Jičíně. Vydali se na projížďku koňským povozem. Díky speciálně postavenému vozu si mohli zážitek dopřát i vozíčkáři

Nejkrásnější pohled na svět je prý z koňského hřbetu, ne každému ale může být tento zážitek dopřán. Obyvatelé chráněného bydlení Archa Slezské diakonie v místní části Nového Jičína Žilině, tedy lidé s lehkým až středně těžkým mentálním postižením, si teď alespoň vyzkoušeli, jaké to je, když je koňská síla pohání sedící na povoze.

Radka Čapková, chráněné bydlení ARCHA: “Při počtu pracovníků, které máme, si nemůžeme dovolit moc volnočasových aktivit pro naše klienty a oni to potřebují. Potřebují dostat se ven z bytů, zažít něco nového, novou aktivitu a impuls.”

Užít si projížďku koňským povozem totiž mohli i ti, kteří mají rovněž tělesné handicapy. Na speciální povoz, který vyrobil se svými kamarády předseda žilinského osadního výboru, lze vysadit i vozíčkáře.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “Vždycky mě trošku mrzelo, že mám doma koně, a když jsme dělali akce tady v Žilině, tak jsem si museli někoho pozvat na povození dětí. jsme nikde nenašel vozík, na které m by bylo možno převážet i vozíčkáře. Nakonec jsem se tedy rozhodl, že si ten vozík postavíme sami.”

obyvatelé chráněného bydlení ARCHA: 
“My se na tom vozíku sedělo dobře. Místy jsem jeli i dost rychlé, bylo to dobré.”
“Já jsem to viděla poprvé a poprvé jsme na něčem takovém jela. Je to pěkný zážitek.”

Osadní výbor v Žilině se snaží obyvatele chráněného bydlení vtáhnout do místního dění v rámci různých aktivit. Pozvání už opět dostali také na první letošní Sousedskou snídani.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy