Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně můžete vytáhnout plavky i brusle

Měsíc červen a další uvolnění vládních opatření umožňují lidem více sportu a relaxace. V Novém Jičíně si mohou jít zaplavat a dokonce i zabruslit. Rada města schválila ledovou plochu v létě i kombinaci vnitřního a venkovního koupání.

Počátkem června v Novém Jičíně po mnoha měsících otevřel bazén, i když kvůli teplotám spíše ten vnitřní, a hokejisté zprovoznili ledovou plochu.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Na žádost hokejového klubu, který je provozovatelem zimního stadionu, rada města schválila zahájení provozu a spuštění ledu od data 1. června. Stejně tak by měl být zprovozněn areál venkovního bazénu.”

Vzhledem k nízkým teplotám, zejména v noci, ale provozovatel bazénu zatím spíše spoléhá na vnitřní koupání, a také v červenci a srpnu chce venek a vnitřek kombinovat

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Protože v uvozovkách dlužíme těm našim návštěvníkům, aby si mohli zaplavat, aby vybrali i ty permanentní vstupy, tak jim chceme přes prázdniny poskytnout oba bazény. za předpokladu, že bude venku krásně, tak budeme venku, pokud počasí nedovolí provoz venkovního bazénu, přesuneme se dovnitř.”

To zimní stadion rozmary počasí ohrozit nemohou. Ledová plocha je pod novou střechou a hokejisté a další bruslaři mohou konečně naplno využít halu po rekonstrukci.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Ty uvolnění jsou tak markantní, že můžeme led nabízet i veřejnosti. Bruslení bude v neděli a podle zájmu bychom přidali i středu. A samozřejmě k tomu probíhají odpolední a noční “horské ligy”.”

První bruslení pro veřejnost je naplánováno na 6. června. Vstup do obou sportovišť je možný dle aktuálních podmínek zveřejněných na webech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy