Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí je do poloviny června herní plochou Pohádkové stezky

Masarykovo náměstí se na dva týdny stalo herní plochou pohádkové stezky. Ta je nápadem Rodinného centra Mozaika. Dětem tak poskytlo zábavu a současně do hry vtáhlo místní podnikatele.

Skákající a běhající děti plnící různé úkoly jsou v těchto dnech běžnou součástí života na Masarykově náměstí. To se proměnilo v jeden velký herní plány pohádkové stezky, kterou připravilo Rodinné centrum Mozaika.

Zuzana Rosová, RC Mozaika, Nový Jičín: “Pořádali jsme velký Pohádkový les na Skalkách a také jsme pořádali Dětský den, ale protože epidemiologická situace ještě není taková, abychom ty akce mohli udělat tak, jak jsme byli zvyklí, tak jsme vymysleli Mikiho pohádkovou stezku na náměstí.”

Ke spolupráci oslovili majitele místních provozoven, obchodů, kaváren a restaurací, a úkoly umístili do jejich výloh.

Martin Dobeš, provozovatel kavárny: “Rodinné centrum Mozaika nás oslovilo, zda bychom se zúčastnili této akce pro děti. S potěšením jsme to přijali, protože je to pro děti, máme krásné počasí, doba se rozvolňuje. Takže děti přijdou k nám, splní úkol, a odnesou si od nás malý dárek.”

Aby mohly děti na pohádkovou stezku vyrazit, potřebují hrací balíček, který pořídí v pohádkovém okénku, tedy v sídle rodinného centra na Hoblíkově ulici. Tam je vítají různé kostýmované postavy známé z pohádek, nebo i kapitán Amerika.

Zuzana Rosová, RC Mozaika, Nový Jičín: “V hracím balíčku dostanete hrací kartu a další věci potřebné ke splnění úkolů. Ty jsou jak pohybové, tak pro starší děti typu otázek. Na jednom stanovišti se děti promění v indiánku a proto jsou v balíčku tři šňůrky, protože mají za úkol si uplést čelenku.”

V první den konání si stezku prošlo více než 80 dětí.

anketa: rodič účastníka pohádkové stezky: “Jsem ráda, že je něco takového, že alespoň někdo vymyslí něco, když byl ten Den dětí. Čekali jsme tedy Pohádkový les, který býval i v minulých letech, tak uvidíme, jestli ještě něco takového bude.”

Pohádková stezka je určena školkovým dětem a dětem mladšího školního věku. Vydat se na ni mohou i skupinky z mateřinek nebo školních družin.

Akce trvá od 1. do 18. června. Informace o tom, kdy je pohádkové okénko otevřené a lze herní balíčky vyzvednout, jsou na webových stránkách Mozaiky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy