Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novému Jičínu radí městský architekt, konzultovat své záměry s ním může i veřejnost

Nový Jičín má městského architekta. Bude poradcem u významných projektů, a to nejen pro radnici. Odbornou radu u něj získají také občané nebo investoři, kteří plánují stavební záměry na území města.

Městský architekt je na novojičínské radnici novou pozicí externího spolupracovníka. Ve výběrovém řízení obstál v konkurenci 11 kandidátů Martin Materna z Opavy. Jeho úkolem nebude zpracovávat žádné projekt pro Nový Jičín, ale bude poradcem, a to pro radnici, i pro podnikatele a občany, kteří připravují stavební záměry.

Jitka Pospíšilová, vedoucí odboru rozvoje a investic, MěÚ Nový Jičín: “Využijeme odborné znalosti pana architekta jako oponenta a konzultanta v projektech, které jsou rozpracované. Jednou z nejdůležitějších rolí, kterou očekáváme, že bude architekt zastávat, bude péče o veřejný prostor.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Chystám ideovou soutěž na lávku přes řeku Jičínku, architektonickou soutěž na sportovní halu, ideovou soutěž na tenisovou halu a potom nějaké drobnější úpravy. Já si od toho také slibuji to, že se nám díky Martinu Maternovi podaří i trošičku zpopularizovat ten obor.”
Martin Materna, městský architekt: “Co třeba tady já vidím jako dobrý impuls k práci, tak je třeba řeka Jičínka, která by se mohla pěkně zapojit do organismu města. Vytvořit nějaký princip, jak revitalizovat to okolí říčky tak, aby vznikly prostory pro lidi.”

Městský architekt je k dispozici od 7. června vždy v pondělky. Informace, jak si konzultaci dopředu domluvit, jsou na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy