Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalisté Nového Jičína se dočkali ideální trávy, přispělo na ni i město

Fotbalisté Nového Jičína oficiálně pokřtili přátelským utkáním novou travnatou plochu. Rekonstrukce letního stadionu skončila de facto před půl rokem, slavnostní výkop ale mohl být proveden až nyní.

Symbolického výkopu na novém trávníku novojičínského stadionu se ujal starosta města Stanislav Kopecký. Zahájil přátelské utkání zdejšího divizního A mužstva s tradičním regionálním rivalem Valašským Meziříčím.

Filip Nippert, kapitán A mužstva FK Nový Jičín: “Hřiště už mělo hodně za sebou, takže kolikrát už bylo podmáčené, takže teďka doufáme, že to bude lepší a že budeme předvádět slušné výkony na tomhle trávníku.”
Pavel Tokař, předseda FK Nový Jičín: “Klidně bych si dovolil říct, že tento sportovní stánek splňuje veškeré parametry pro soutěže nejméně na úrovni národní ligy.”

Kompletní renovace sportoviště přišla na zhruba 36 milionu korun. Nový je travnatý povrch s umělou závlahou, opravené atletické sektory a částečně i zázemí pro diváky. Přestože je stadion majetkem tělovýchovné jednoty, která na jeho rekonstrukci získala dotaci z ministerstva školství, podpořilo jeho opravu 12 miliony korun i město.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsem rád, že i město Nový Jičín mohlo přispět nějakou finanční částkou, která je z mého pohledu dosti významná, na rekonstrukci tohoto oválu.”

Fotbalový klub začal s tréninky ihned, jakmile to rozvolnění vládních opatření umožnilo. Trávník už tak měla možnost otestovat i mládežnická družstva.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy