Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svědkové a záchranáři oživovali ženu, která se topila v nádrži Čerťák u Nového Jičína

Další zásah u tonoucího mají za sebou posádky zdravotnické záchranné služby. Tentokrát vyjížděli k vodní nádrži Čerťák u Nového Jičína, topila se tam 52letá žena. Svědkové i záchranáři ji museli oživovat. V kritickém stavu pak byla převezena do nemocnice.

O topící ženě byli záchranáři informováni ve středu v 9. hodin ráno. K nádrži Čerťák u Nového Jičína vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci. Dvaapadesátiletou ženu vytáhli z vody svědci, kteří ji okamžitě začali oživovat.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V v době příjezdu týmů záchranné služby pacientka nejevila žádné známky života, došlo k selhání jejího dýchání i krevního oběhu. Záchranáři započali s rozšířenou resuscitací – použili přístroj provádějící nepřímou srdeční masáž, zajistili dýchací cesty intubací a umělou plicní ventilaci, stejně jako vstup do kostní dřeně pro podávání léků."

Několik desítek minut usilovně bojovali, aby ženu přivedli zpátky k životu. To se jim nakonec podařilo a ženě začalo bít srdce. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V kritickém stavu byla transportována na anesteziologicko- resuscitační oddělení novojičínské nemocnice."

V tomto týdnu jde už o druhou tonoucí osobu. V pondělí se bohužel v Opavě utopil teprve jedenáctiletý chlapec v řece poblíž Stříbrného jezera.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy