Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Stavbu D48 v úseku Bělotín - Rybí komplikují dva kilometry u Nového Jičína

Začala modernizace silnice I/48 mezi Bělotínem a Rybím na dálnici. Úsek v délce více než 13 kilometrů má být hotov do konce roku 2023. S komplikacemi se realizace potýká přímo u Nového Jičína, kde nejsou dořešeny majetkové vztahy.

Před půl rokem skončila stavba dálnice D48 v úseku Rybí - Rychaltice. Teď pokračuje v opačném směru na Bělotín. Vznikne tu více než 13 kilometrů dálnice vedoucí Přerovskem a Novojičínskem. Investice za více než 3 miliardy korun.

  Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic: “Ta stavba se skládá ze dvou úseků, od Bělotína po Palačov, a potom od Dubu směrem na Nový Jičín. Ta stavba je přerušena pěti kilometry uprostřed, kde se bude stavět v rámci Palačovské spojky. Tu bychom chtěli zahájit v příštím roce.”

  Náročná bude realizace dálnice nad železničním koridorem, a dořešena není krátká části Nový Jičín - Rybí.

  Stavět se zatím nezačalo a jen tak nezačne přímo v úseku u Nového Jičína. Vyskytly se zde komplikace v přípravě stavby.

  Dálnice by zde totiž mimo jiné znemožnila přístup na komunikaci do Nového Jičína majitelům několika nemovitostí. A svou roli také hraje plánovaný obchvat a jeho napojení.

  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Důvodem těchto problémů jsou majetkové vztahy, sjezdy, které jsou na tomto území, ale také možnost připojení velké křižovatky a budoucího obchvatu směr Šenov, Kunín. Město Nový Jičín tento obchvat podporuje, je velmi významný nejen pro Novojičíňáky, ale i pro obyvatele obcí Kunín a Šenov. Velmi významným faktem také je, že integrovaný záchranný systém Nového Jičína bude právě v bezprostřední blízkosti této velké křižovatky, tudíž tyto složky budou mít velmi rychlý nájezd na D48, kde je naše spádová oblast, v případě nějakých tragických událostí.”

  Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic: “Je to poslední úsek dálnice D48, který není připraven do realizace. Zde samozřejmě ty problémy jsou, byly dlouhodobé, z hlediska majetkoprávního vypořádání a získání územního rozhodnutí. Není to úplně jednoduché to vykomunikovat a najít takové řešení, které by bylo optimální pro všechny strany, ale věřím, že se nám to podaří. V tuto chvíli těžko predikovat, kdy se stavba zahájí, ale já věřím, že ty problémy se nám podaří všechny odstranit a s Novým Jičínem najít takovou cestu, abychom v té dohledné době dokázali postavit těch zbylých dva a půl kilometrů, které v tuto chvíli budou chybět ke kompletní dostavbě dálnice D48.”

  Celý modernizovaný úsek bude důležitou spojnicí mezi D1 a Frýdkem-Místekm.130 kilometrovou rychlostí by tu řidiči mohli projet na konci roku 2023.

  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy