Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský nízkoprah Bunkr vysušuje, doučuje a míří do terénu

Nízkoprahové zařízení Klub Bunkr v Novém Jičíně má za sebou několika změn a novinek. Kvůli vlhkosti bylo nutné jeho prostory rekonstruovat. Kvůli covidu vyrazili jeho sociální pracovníci do ulic a začali doučovat.

Klub Bunkr, registrovaná sociální služba pro děti a mládež od 11 do 20 let, funguje v Novém Jičíně od roku 2012. Sídlí ve sklepních místnostech tzv. bývalé věznice.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “Prostory, ve kterých se nachází, jsou pro charakter této služby naprosto úžasné a odpovídají typu klientely. Bohužel ten prostor doplácí na to, že je pod úrovní komunikace a potýká se s hodně velkou vlhkostí.”

Částečné zásahy nepomáhaly, a tak došlo na rozsáhlejší opravy, které zaplatilo město.

Tomáš Hois, Klub Bunkr Nový Jičín: “Při rekonstrukci se odstranily problematické omítky, díky tomu zdi dýchají a neplesniví. Během rekonstrukce byl klub také vymalován a bylo opraveno pódium.”

Toto nízkoprahového zařízení slouží dětem a mládeži, jejichž životní situace nebo rodinné prostředí není ideální.

Eliška Formanová, Klub Bunkr Nový Jičín: “Jsme tu proto, abychom jim dali nějakou podporu, informace, nějakou odbornou pomoc, radu, a také proto, aby někdo mohli trávit svůj volný čas.”

V souvislosti s kovidem, kdy byli v určitou dobu nuceni omezit své služby uvnitř klubu, vyrazili pracovníci docházet za mládeží i do terénu. Zapojili se i do projektu České asociace streetwork a začali s doučováním dětí.

Nikola Vajdová, vedoucí Klubu Bunkr Nový Jičín: “ Většinou jsem je doučovali my pracovníci, jelikož dobrovolníky se nám úplně nepodařilo sehnat. Ale myslím si, že tento projekt byl velice úspěšný. Přihlásila se nám spousta dětí. “

Klub má nyní otevřeno od pondělí do čtvrtka odpoledne, během prázdnin počítá i s dopoledním provozem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy