Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lesní prostor u Skalek opět vytvořil kulisy Divadelní dílny

Lesní prostředí kamenného divadla se opět stalo kulisami Divadelní dílny. Herecká, hudební a akrobatická představení doprovodily workshopy a večerní stezka.


24. ročník Divadelní dílny po roční pauze opět probudil k životu kamenné divadlo na Skalkách. Program byl rozložený do dvou dnů. Začal páteční improvizací určenou pro dospělé publikum, ve které účinkovali Lukáš Pavlásek a Martin Zbrožek. Plakáty avizovaly také Annu Polívkovou, ale ta se musela z účasti omluvit.

Markéta Dendišová, MKS Nový Jičín: “Jsme moc rádi, že nám vyšlo počasí a přišlo hodně lidí, nalazených na to, konečně si užít nějakou legraci a kulturu. Anička Polívková nakonec nedojela, protože onemocněla, bylo to narychlo, dozvěděli jsme se to téměř na poslední chvíli. Ale pánové si našli adekvátní náhradu. Mladý herec, který přijel s nimi, byl hodně dobrý, takže jsme o nic nepřišli.”

Sobotní část pak bavila především rodiny s dětmi. Na pódiu lesního divadla, které má za sebou záchovnou rekonstrukci, se vystřídali například vypravěč pohádek Dan Taraba, Divadlo 100 opic nebo kejklíř Vojta Vrtek. Celým odpolednem a večerem provázel Tom Strom.

Lesní areál kromě přirozené krásy zdobily dřevěné rekvizity různých příšerek a skřítků, které vyráběla propagační dílna městského kulturního střediska. A také se zde pohybovalo nadměrné množství obřího hmyzu s tykadly. Vycházelo z workshopu Rodinného centra Mozaika a jeho doprovodného programu.

Atmosféru Divadelní dílny, která byla různými aktivitami zaměřena na život hmyzu, v tomto duchu potrhla i večerní pohádková stezka s hledáním pokladu a příprava na ni.

Zuzana Rosová, RC Mozaika, Nový Jičín: “My tady máme dílničku pro děti, jmenuje se U dvou veselých berušek. Děti sem přijdou a malují na kamínky berušky, broučky, cvrčky, mušky. Večer se vydáme na lesní pohádkovou stezku a ty kamínky dáme do domečků. Pro děti je připravena vesnice broučků a tam ty kamínky budeme ukládat.”
Markéta Dendišová, MKS Nový Jičín: “Na každém kroku je to tady vyzdobené, děti jsou tady nadšené, myslím, že se všechno povedlo tak, jak mělo.”

Dalším už tradičním účastníkem Divadelní dílny bylo také Circus! Dance studio, které program zpestřilo vystoupením pole dance na tyči i na kruhu a rovněž svým workshopem.

Eva Balická, Circus! Dance Studio: “Děti si mohou vyzkoušet tyč na pole dance, nejčastěji na šplhají, což je asi nejvíce baví.”

I když se v podvečer obloha zatáhla a objevily se dešťové mraky, podařilo se realizovat celý program, včetně ohňové show.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy