Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Někteří řidiči čištění ulic v Novém Jičíně ignorují, padají pokuty

Blokové čištění ulic probíhá v Novém Jičíně od dubna do září. Na zákaz parkování v daných úsecích vždy upozorňují několik dní dopředu cedule. Přesto někteří řidiči informaci ignorují. K odtahům vozidel město zatím nepřistoupilo, pokuty už ale padly.

Systematická očista ulic, chodníků a parkovišť začala v Novém Jičíně v dubnu a potrvá do konce září. Nejde ale jen o to, zbavit město od nánosů zimních posypů a prachu, ale také o obnovu vodorovného značení nebo čištění kanálových vpustí.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Rajónové čištění města je prováděno na základě harmonogramu, který je schválen odborem dopravy města Nový Jičín. Zahájení prací je oznamováno v předstihu nejméně deseti dnů přenosným dopravním značením s dodatkovou tabulkou upřesňující rozsah a dálku omezení.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Toto omezení je avizováno dopředu a je vždy na několik málo hodin v pracovní den.”

Přesto se téměř vždy najdou majitelé vozů, kteří se pokyny dopravního značení neřídí, a nechají auto na ulici odstavené.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je pravdou, že nejsme proto, abychom vozidla občanů odtahovali, bohužel v minulém týdnu byla situace na ulici U Jičínky tristní. V daném úseku, který se měl čistit, zůstalo zhruba třicet aut. Tam už městská policie některá vozidla pokutovala.”

Během našeho natáčení byli řidiči vzorní na úseku ulice Komenského, na parkovišti u Lidlu zůstalo stát více aut. Za stěračem se jim objevil vzkaz, hrozí jim pokuta až 2 tisíc korun.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy