Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín popáté neprodal pozemky na Dolní bráně pro výstavbu bytů

Novojičínská radnice ani na pátý pokus neprodala pozemky na Dolní bráně. Ty mají sloužit k výstavbě bytového domu. Prodej komplikuje poloha stavebního místa v blízkosti historického centra a tedy nutnost provést archeologický průzkum.

Na ulici Dolní brána v Novém Jičíně má vyrůst podlouhlý dům, v jehož horních patrech bude zhruba 30 bytů, v přízemí obchody a služby. Pozemek o rozloze okolo 2 400 metrů čtverečních se město snaží prodat opakovaně.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město v minulých měsících vyhlásilo již po páté nabídkové řízení na prodej pozemku v lokalitě Dolní brána, který je dle územního plánu a studie určen k zástavbě bytovými domy. Nicméně se nepřihlásil žádný zájemce.”

Pozemek se nachází v blízkosti historického centra města. Podle podmínek nabídkové řízení by ale nový majitel musel před zahájením stavby nechat v lokalitě pracovat archeology a jejich průzkum zaplatit. A to není jediná překážka.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je otázkou, jestli město tento pozemek takzvaně očistí od těch vad, které nějakým způsobem ovlivňují prodej, to znamená, že by měl proběhnout nějaký archeologický výzkum, a také přeložka sítí.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Vzhledem k tomu, že ta lokalita je poměrně komplikovaná, tak uvažujeme, že bychom tyto dvě záležitosti realizovali jako město svými silami a následně už pozemek nabízeli jako čistý. Z konzultace s různými developery a investory máme informace, že právě potřeba archeologického průzkumu i přeložky inženýrských sítí je poměrně velká komplikace pro ten developerský záměr, jak ze pohledu časového, tak finančního.”

Je nyní na vedení města, zda tuto investici navrhne ke schválení do rozpočtu na rok 2022.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy