Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Puellae et Pueri zpívali opět live před publikem

Devět měsíců uplynulo, než se mohl novojičínský studentský sbor Puellae et Pueri opět postavit před publikum a zazpívat. Jarní koncert v Žerotínském zámku byl oslavou a současně loučením s maturanty, kteří sbor opouští.

Zpívající hlasy, a ne z nahrávky, se linuly z Žerotínského zámku. Konal se zde Jarní koncert studentského smíšeného pěveckého sboru Puella et Pueri a Sextetu plus s tradičním vyřazováním maturantů.

Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “Zvláštní situace si vyžadují i zvláštní přístup. My jsme naposledy zpívali 15. září a 2020 a to jsme se loučili s těmi loňskými maturanty. Uběhl tři čtvrtě rok, za tu dobu jsem se opravdu potkávali spíše sporadicky, protože online sborová výuka není úplně ideální záležitost, a v momentě, kdy to bylo možné se fyzicky začít scházet, tak jsme tak učinili a měli jsme na přípravu tohoto koncertu v podstatě tři celé zkoušky.”
Barbora Šimíčková, Puellae et Pueri: “Je to skvělý pocit, že konečně můžeme mít koncert naživo. To zpívání přece jen nejde přes počítač, takže já jsem ráda, že alespoň ten poslední maturantský koncert si tady užijeme.”
Lukáš Goláň, Puellae et Pueri: “Cítím opravdu velkou nervozitu, protože je to vlastně od září, co jsme nevystupovali. Ale máme naštěstí skvělé sbormistry a máme skvělý sbor.”
Jakub Dostál, Puellae et Pueri: “Já se těším moc, protože je to pravděpodobně naposledy, co vystupuji s tělesem Puellae et Pueri. Vždy to pro mě bylo něco trochu srdečního a trochu osobního.”
Lejla Hallal, předsedkyně Puellae et Pueri: “I když ten rok nebyl úplně, jak jsme všichni chtěli, tak něco jsme udělali. Nějak online vide, něco jsme zahráli z domovů, takže přece jen jsme nějak fungovali.”

Do koncertu zařadili vystupující osvědčený repertoár, ale zazněly na něm v premiéře i dvě novinky.

Sbor se i po dobu omezení kulturních aktivit snažil udržet v povědomí formou QR kódů v ulicích, vypustili několik videoklipů a streamovaný koncert Sextetu plus. Vzhledem k tomu, že v posledním roce toto pěvecké těleso de facto jen opouštěli maturanti a nové členy nebylo jak přijímat, panuje jistá obava z nadcházející sezóny.

Andrea Dostálová, jednatelka Puellae et Pueri: “ Bude to velmi těžké, protože spousta mladých teď vnímá priority třeba i někde jinde, a vracet je ke kultuře, která se stala hodně upozaďovanou, bude obtížné. Vnímám to dost jako nadlidský úkol, ale věřím, že se nám to snad podaří opět.”
Lejla Hallal, předsedkyně Puellae et Pueri: “Teď mě právě čeká předávání předsednictví, odchází nás sice dost, ale já věřím, že budeme stále podporovat sbor, a věřím, že když budeme mít nějaké víkendové akce, tak se budeme připojovat. Takže to ještě není úplný konec.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy