Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní léto láká v Novém Jičíně na koncerty, filmy i operu

Novojičínské léto zve v červenci na Masarykovo náměstí, Skalky i do zahradní restaurace. Všude tam městské kulturní středisko a další pořadatelé naplánovali koncerty, festivaly a filmová představení.

video: TV Polar

Po Vítání prázdnin 30. června na Masarykově náměstí rozjede Novojičínské kulturní léto Letní kino v zahradní restauraci Nové Slunce. Promítání pod širým nebem bude od 1. do 11. července.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Připraveny jsou filmy žánrově pro děti, dospělé, širokou veřejnost. Letní kino bude každý den zahájeno ve 21 hodin. V případě nepříznivého počasí bude program přesunut do Kina Květen. Vstupné do Letního kina bude možné koupit jen v daný den přímo na místě, není možné si lístky dopředu rezervovat nebo koupit online.”

O případném přesunu projekce do Kina Květen budou pořadatelé informovat na webu kina a městského kulturního střediska.

Další program, tentokrát koncert na Masarykově náměstí, avizují plakáty na pátek 9. července. Vystoupí brněnská skupina The People, orchestr, ve kterém znějí žestě i dynamické bicí, zkrátka téměř dvouhodinová show.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jedním z našich hlavních cílů bylo vrátit akce na náměstí. Tou první bude Vítání prázdnin a celkem to bude osm akcí v centru města, což je o jednu méně, než bylo v roce 2019. zatím nepočítám s tím, že by se zde v září konal Den sociálních služeb, takže o tuto akci je to méně. Nicméně věříme tomu, že toto přinese opět jakýsi větší ruch na náměstí.”

Více programů v centru města slibuje spíše srpen, v červenci bude následovat dvoudenní Festival pod kaštany, který zdomácněl v zahradě Nového Slunce. Letošní třetí ročník z větší části převzal vystupující z toho loňského, který byl kvůli opatřením krajské hygieny zrušen jen pár hodin před zahájením.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Program zůstal nezměněný, až na drobné úpravy. Takže můžeme pozvat na víkend 16. a 17. července na zahradu Nové Slunce na Festival pod kaštany s Věrou Martinovou, Lenkou Filipovou a dalšími protagonisty.”

Dále se představí například Michal Paleček, René Souček, Lucie Redlová nebo také Jara trio a Petr Brandejs band.

Pořadatelé se vždy snaží namixovat program léta co nejpestřeji. Tuto myšlenku potvrdí 24. července Rock opera Praha na Skalkách.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Bude to rocková opera, na kterou si můžete zajít maximálně v Praze a na výjimečných místech České republiky, a jedním z těch výjimečných míst bude právě Nový Jičín. Hlavními protagonisty jsou Kamil Střihavka a Jan Toužimský, celá výprava čítá 55 osob, včetně tanečníků a artistů.”

Hlavní ženskou hvězdou rockové opery bude Eva Urbanová.

První prázdninový měsíc pak uzavře třídenní Garden food festival na Skalkách, tedy festival dobrého jídla, specialit a zábavy za doprovodu moderátorky Markéty Hrubešové. Začíná v pátek 30. července v 16 hodin.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jako bonus lidem, kteří tam přijdou, jsme akci dopnili koncerty, které standardně na tomto typu garden food festivalů nejsou. V pátek vystoupí kapela Hrdza, v sobotu David Koller se svou kapelou, předskočí mu November 2nd.”

Během víkendových dnů se festival gastrospecialit otevírá v 10 hodin. Součástí budou workshopy a škola vaření pro děti.

Kompletní program kulturního léta a informace o stále se měnící podmínkách vstupu sledujte na webu a facebooku kulturního zařízení a Novojičínského léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy