Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sanační práce knihovnu nezavřely, nesmí se na hřiště a zahradu

V areálu před městskou knihovnou budou v červenci a srpnu probíhat sanační práce. Z bezpečnostních důvodů bude po celou dobu uzavřeno přilehlé dětského hřiště a zahrada. Provoz knihovny zůstane zachován.

video: TV Polar

Podzemní voda, která vzlíná zdivem, trápí už delší dobu přízemí budovy městské knihovny. Vyřešit tento problém mají sanační práce v její severozápadní části, tedy tam, kde je i hlavní vstup pro veřejnost, a oprava kanalizace. Zhotovitelská firma si prostor jako staveniště převzala 28. června.

Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně: “Budou se zde dělat doplňkové sanační práce a stavební úpravy na přízemí části budovy, vlastně první etapa tohoto projektu. Bude probíhat oprava areálové kanalizace a další úpravy budou spádování přilehlého chodníku, aby bylo zamezeno nežádoucímu zatékání, které tady dělá problémy.”

Město se na sanační práce snaží získat státní dotaci z programu obnovy kulturních památek.

Knihovna totiž sídlí v historické Czeicznerově vile postavené v roce 1910.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Zastupitelstvo souhlasilo s podáním žádosti o dotaci na sanaci městské knihovny. ta dotace může být až ve výši 380 tisíc korun s tím, že rozpočet na akci je milion korun, takže zhruba 600 tisíc korun by potom doplácelo město. Nicméně protože je to akce, která je nutná, tak i ta dotace v této výši nám velmi pomůže.”

Práce mají, dle předpokladu, trvat do poloviny srpna. Po celou dobu bude z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřelo dětské hřiště a zahrada knihovny, které využívají například i děti z blízké mateřské školy z ulice Jiráskova.

Renáta Domoráková, vedoucí Městské knihovny v Novém Jičíně: “Ale provoz knihovny bude zachován, čtenáři budou používat boční vstup, který slouží invalidům. A připomínám, že od 1. července nabíhá knihovna na letní půjčovní dobu.”

Dospělé oddělení otevírá už v 8 hodin, v pondělí a ve čtvrtek je přístupné do 18 hodin, ostatní dny do čtyř odpoledne. Dětské oddělení je v provozu denně od osmi do tří. Zachována zůstává polední hodinové pauza od 11 do 12 hodin. Od 26. července pak bude knihovna na 2 týdny uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Vypůjčené knihy se čtenářům automaticky prodlužují, dospělým do 23. srpna, dětem až do 9. září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy