Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská slavnost má zatím dvě verze, jasno bude do 15. července

Novojičínská radnice v současné chvíli pracuje se dvěma verzemi městské slavnosti. Ta první, bez omezení, připomene na náměstí 400 let Španělské bitvy. Ta druhá by se odehrála v amfiteátru na Skalkách, ale už jen jako koncerty.

video: TV Polar

Městské slavnosti v Novém Jičíně patří tradičně první víkend v září. V loňském roce se nekonala, letos je plánována na 3. a 4. září. Rozhodnutí, zda se ji skutečně podaří uspořádat, padne na radnici do 15. července.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Pokud nebude omezen počet lidí na akci, tak počítáme s tím, že slavnost se bude konat na náměstí. Pokud ovšem ten počet omezen bude nebo v tom červenci, kdy budeme muset rozhodnout, tak to nebude ještě úplně jisté, tak místo slavnosti města se budou konat “pouze” koncerty, které byly naplánovány, ty se uskuteční na Skalkách.”

Amfiteátr Skalky s kapacitou 3 a půl tisíc lidí lze ohraničit, vystoupili by zde kapela Mirai, Vašo Patejdl nebo Jiří Korn a další.

Pokud se ovšem bude moci slavnost odehrát v centru města, bude se odvíjet od krvavé události, která se stala před 400 lety u zdejší Španělské kaple.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Letošní slavnost bude mít téma Nový Jičín ve stínu 30. leté války, kdy si připomeneme historickou bitvu, která se odehrála tady v Novém Jičíně. Kdy v pátek bude hlavní koncert a dobový trh a v sobotu by byla tradiční slavnost, to znamená celodenní program v historickém jádru města, na nádvořích a v parku Žerotínského zámku. ”

Co je ale jasné už v tuto chvíli, v programu klasické slavnosti by byl jen jeden průvod místo dvou a nepřispějí do něj školy, z důvodů dlouhé absence dětí v lavicích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy