Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiče dostali za odměnu zápas svých malých judistů

V hale ABC se konal prázdninový turnaj v judu. Bojovníci na žíněnkách po delší době změřili síly s konkurencí, někteří i vůbec poprvé. Současně byl také dárkem pro rodiče, kteří své děti v tomto sportu podporují.

Prázdninový turnaj judistů svedl pod střechu haly ABC asi 60 dětí z novojičínského oddílu, a další přijely ze Štramberka a Frýdku-Místku.

Stanislav Brídzik, trenér a předseda oddílu JUDO Nový Jičín: “My jsme to chtěli dělat na Skalkách pod širým nebem v amfiteátru, ale počasí je dost proměnlivé, tak jsem se báli a raději jsme se přesunuli do haly. Turnaj se koná proto, protože to dostali rodiče v podstatě za odměnu, protože se rok necvičilo, tak dneska mají jeden den o děti postaráno a děcka se mohou poprat. Dneska jde vyloženě o radost, protože dneska se v podstatě perou i úplní nováčci, kteří začali, před dvěma měsíci.”
Simona Vojvodíková, JUDO Nový Jičín: “Já trénuju už dva roky. Přihlásila mě mamka, protože dělá taky judo.”
Stela Regeci, JUDO Nový Jičín: “První zápas jsme vyhrála, což já asi vždycky první prohrávám, ale teď jsem vyhrála na ippon. Druhé dva zápasy jsem prohrála.”
Jiří Osadník, JUDO Nový Jičín: “Jednou jsem prohrál, jinak jsem dvakrát vyhrál a teď se počítá na body, jestli budu první nebo druhý.”

Judu se v Novém Jičíně pode vedením Stanislava Brídzika a dalších trenérů věnuje si 140 dětí. Zázemí mají v posledních letech v budově gymnázia. Téměř roční pauza, kdy nemohli trénovat ani soutěžit, zpřetrhala dobře našlápnuté plány.

Stanislav Brídzik, trenér a předseda oddílu JUDO Nový Jičín: “Loni děti postoupily dokonce na mistrovství republiky, bohužel se nekonalo. Máme tady mistry Moravy a několikanásobné krajské přeborníky, ale jak to bude dále, nevíme. Pár dětí také odešlo, spoustu nových přišlo.”

Jak zkušený trenér podotýká, judo je běh na dlouhou trať. Děti se učí kotouly, stojky, následně pády a pak teprve začínají s technikou. Ti šikovnější vkládají do přípravy i vlastní prvky.

Ondřej Toman, JUDO Nový Jičín: “To byl rondata z toho backflip, salto dozadu. Já to trénuju tak všechno dohromady.”

V létě judisté uvažují o soustředění formou denních aktivit v Novém Jičíně, v září chtějí začít standardní sezonu a přizvat i nové bojovníky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy