Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské divadlo je staveništěm, v části přístavby se propadly stropy

Propadlé stropní desky, praskliny ve zdech, narušené rozvody sítí. Takový je stav novodobé přístavby novojičínského divadla. Rozsáhlá oprava poškozené statiky už začala. Podstatou je vyztužení prohlých desek ocelovými lany

Novojičínské Beskydské divadlo zatím letos herci ani diváci nenavštívili, uvnitř jsou jedinými a hlavními aktéry stavební dělníci. Novodobá přístavba divadla má narušenou statiku. Propadlé stropní desky způsobují destrukci příček a následně poruchy rozvodů sítí.

Zbyněk Petružela, zástupce ředitele Beskydského divadla: “Týká se to tří stropních desek, které jsou v levé části přístavby, a které jsou staticky narušené, prohýbají se a praskají. Z toho důvodu bylo třeba zesílit stropní desky ocelovými lany, které půjdou nataženy přes tyto deviátory.”

Přímo v dotčeném prostoru se nachází třeba kanceláře divadla, kulisárna nebo malý sál.

Zbyněk Petružela, zástupce ředitele Beskydského divadla: “Komplet vlastně divadlo je přestěhováno do hereckých šaten, kde jsou nyní kanceláře zaměstnanců. V podstatě je to tady celé staveniště.”
Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Bohužel tyto údržbové práce v Beskydském divadle nejdou na žádnou dotaci, je to špatná statika té budovy, po 17 letech v jiné části, opravuje se to složitou technologií předpjatých lan, a stojí to téměř 19 milionů korun. Je to dosti vysoká částka a vlastně návštěvník Beskydského divadla nezíská nějakou přidanou hodnotu, je to opravdu jen záchrana této budovy.”

Historická budova Beskydského divadla získala moderní přístavbu před necelými 30 lety. Před 17 lety už musela být zpevněna statika jejího středu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy