Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sousedská snídaně se servírovala v Žilině i Novém Jičíně

Posnídat společně se sousedy se v místní části Žilina stává malou tradicí, která se s určitým zpožděním a několika odklady rozjíždí i letos v létě. Sobotní ranní posezení pod venkovním přístřeškem je možností, jak si popovídat a podpořit sousedské vztahy.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “Sousedské snídaně se snažíme dělat pravidelně každou třetí sobotu v měsíci, aby si to lidé nemuseli nějak značit. Pokud není nějaké omezení, není zakázáno pořádat akce, tak každou třetí sobotu nás najdou tady.”

Atmosféru sousedských setkání se Jaroslav Perútka ve spolupráci s některými kolegy z novojičínského zastupitelstva snaží vtáhnout i přímo do Nového Jičína. První společná snídaně se tu konala poslední červnovou sobotu v parčíku pod gymnáziem.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda osadního výboru v Žilině: “Ten nápad už jsem měl v hlavě delší dobu, protože na naše snídaně chodí lidé z Nového Jičína, z Loučky, prostě z okolí, a říkali, jestli by něco podobného nešlo udělat v Novém Jičíně. Takže jsem se domluvil s dalšími dvěma zastupiteli a zkusíme tu sousedskou snídani uspořádat.

Kouzlem těchto akcí je, že nikdo neví, jaké vlastně bude ranní menu. Lidé přinášejí různé vlastní pokrmy a na místě je čeká i teplý chod, někdy v podobě bramborových placek se škvarkama, jindy guláš nebo třeba krémová polévka Hokkaidó.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy