Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radar střídavě “hlídkuje” na ulicích Revoluční i Palackého

Dopravní situaci ve městě zklidňuje druhým rokem měření rychlosti vozidel radarem. Dalším zásahem do pohybu automobilů, respektive i do jejich odstavování, bude nový parkovací systém. Fungovat začne v srpnu.

VIDEO: TV Polar

Radar v Novém Jičíně měří střídavě rychlost vozidel na dvou místech, na ulici Revoluční a od letošního jara i na Palackého.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Od poloviny května jsme přemístili měřící zařízení na ulici Palackého, kde radar měřil po dobu jednoho a půl měsíce. Potom, v rámci bezpečnostní strategie, jsem se domluvili, že koncem školního roku dojde opět k přesunu radaru zpět na ulici Revoluční, kde v současné době tento radar měří.”

Během měsíce a půl zaznamenal radar na Palackého ulici přes 1 500 přestupků.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Byl jsem celkem nemile překvapen, v průměru to vycházelo přes třicet přestupků denně, většinou to bylo porušení pravidel do těch dvaceti kilometrů v hodině. Ale zaznamenali jsme i excesy, kdy jedna z těch největších překročení rychlostí byla až 115 kilometrů v hodině ve městě.”

Nejvyšší počet spáchaných přestupků je obvykle v prvních 14 dnech po přemístění radaru. Pak se počet hříšníků stabilizuje. Nejnižší pokuta je 600 korun.

Strážníci ale v oblasti dopravy řeší i další nešvary, například v souvislosti s rajónovým čištěním města, během kterého musí řidiči na několik hodin přeparkovat svá vozidla a ne všichni to udělají.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Kdy opravdu mnoho řidičů nerespektuje přenosné dopravní značení, na místo jsou volány hlídky a musí v průměru řešit i dvacet až třicet vozidel, které parkují v rozporu s dopravním značením. Tyhle ty přestupky potom ztěžují práci technických služeb.”

Ovšem úplná novinka čeká motoristy pravděpodobně naostro od měsíce srpna, kdy začne ve městě fungovat nový moderní systém parkovacích automatů a částečně i nový režim. Městská policie bude přestupky v parkování zjišťovat a řešit prostřednictvím mobilní aplikace.
V červnu a červenci tak byl režim nových parkovacích automatů mimo provoz, z důvodu doladění funkčnosti systému a napojení na městskou policii. Po tu dobu nemuseli motoristé parkovné platit. Na to upozorňovaly informační cedulky vylepené na přístrojích. Bohužel, občas je někdo strhl a parkující řidiči nevěděli, jak reagovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy