Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší opravy v novojičínských školách nebudou vidět, jsou ve zdech

Stavební ruch ve městech se během prázdnin tradičně soustředí do školních budov. Nový Jičín v této oblasti investuje zejména do elektroinstalací. Miliony korun směřují tam, kde už podle revizních zpráv byly rozvody ve velmi špatném stavu.

VIDEO: TV Polar

Rozpočet Nového Jičína letos vyčlenil na letní opravy a údržbu ve školách okolo 15 milionů korun. Největšími investičními akcemi jsou ty, které v konečném výsledku uživatelé budov v podstatě ani neuvidí.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Mezi ty velké údržbové práce patří například rekonstrukce elektroinstalace na Mateřské školce Jiráskova a Máchova, tam samozřejmě vycházíme z revizních zpráv, které říkaly, že elektroinstalace je ve velmi špatném stavu.”

Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “Stavební zásahy se provádí všude komplet od přízemí až nahoru. Samozřejmě, co se týče té elektroinstalace, to vidět nepůjde, ale budou všude nové LED světla a v horních prostorách budeme měnit koberce a PVC v hernách, takže to ty děti stoprocentně uvidí.”

Obě budovy zmíněných mateřinek jsou tak během prázdnin mimo provoz, rodičům byly pro děti nabídnuty náhradní školky. Z 75 dětí z Máchovy využila tuto možnost necelá polovina.

Romana Seifertová, ředitelka MŠ Trojlístek: “Všichni rodiče, kteří měli zájem, a bylo jich 28, byli uspokojeni. Jejich děti jsou ve školce na Komenského ulici.”

Elektrorozvody se nyní mění také v Základní škole Komenského 68, tam už jejich rekonstrukce pokračuje 5. etapou a měla by tak letos definitivně skončit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy