Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské léto bylo slyšet i na náměstí, další koncert bude v centru až v srpnu

Masarykovo náměstí, letos podruhé, ožilo kulturní akcí konanou v rámci Novojičínského léta. V centru města zahrála dynamická kapela The People, další koncert zde pořadatelé plánují na srpen.

VIDEO: TV Polar

Novojičínské kulturní léto se po dlouhé vynucené odmlce ozvalo na Masarykově náměstí. Po Vítání prázdnin 30. června se v centru konal koncert kapely The People.

návštěvníci akce:
“Vyrazili jsem asi po roce, takže se těšíme, že si to užijeme.”
“Je to úplně perfektní, děkujeme městu za to, že to pořádá, a že nějaká kultura funguje.”
Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Upřímně, v červenci jsem nečekal, že budeme moci hrát na náměstí, čekal jsem to spíše v srpnu, takže jsem velmi rád, že tady můžeme být. A právě orchestr, který je za námi připravený, je orchestr, který se tedy krásně hodí, bude hrát známé písničky od domácích i zahraničních interpretů v úpravě pro takhle velký orchestr, kde je spousta žesťových nástrojů, ale s rockovým podkladem a rytmikou.”
Libor Macháček, The People: “Když to vezmu od začátku, jsou tam různé druhy saxofonů, trumpety a trombóny, respektive pozouny, potom tam máme kytaru, elektrickou basu, bicí a klávesy. A my jsme moc rádi, že můžeme hrát, že si užíváme každý moment, kdy můžeme hrát.”
Lucie Fildánová, The People: “Po té takřka roční pauze je to pro nás hodně nabuzující, myslím si, že díky tomu máme všichni strašně moc energie a chceme do toho dát co nejvíce, protože to hraní je opravdu něco, co milujeme, a také s tím souvisí velká nervozita, protože prostě je to přece jen rok, spousta z nás se sice snažila doma trénovat, trénovali jsme, ale není to jako když hrajte před lidmi.”
Bohumír Vykoupil, provozovatel kavárny na náměstí: “Já si myslím, že je dobře, že se vrátil život na novojičínské náměstí, myslím si, že Novojičínské léto je velmi oblíbené. A jsem rád, že byl radnicí přislíben návrat koncertů, které, jak bývá zvykem, bývají v rámci Novojičínského léta na náměstí, tak tím, že je nyní limit pět tisíc lidí na akci, tak že se některé akce z Nového Slunce vrátí zpátky na náměstí.”

Z nejbližších akcí Novojičínského léta se 16. a 17. července koná III. ročník Festivalu pod kaštany, který zdomácněl v zahradě restaurace Nové Slunce, v neděli 18. plakáty na stejném místě uvádějí koncert Městské dechové hudby a následují dvě akce v amfiteátru na Skalkách, rocková opera Trója a Garden food festival. Zpět do centra města pořadatelé zasadili kulturní léto 13. srpna.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Letos poprvé budeme dělat pouť v Novém Jičíně a zahájíme ji tady na náměstí koncertem zpěvačky Tonya Graves, která má v současné době sólový projekt se svou sólovou kapelou. Takže tu uvidíme tady v srpnu na náměstí.”

A dále to bude 20. srpna slovenská ska a reggae kapela Polemic.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy