Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kryté stání v Loučce na pět měsíců nahradí školní hřiště

Budova krytého stání v Loučce je v havarijním stavu, který si vynutil kompletní rekonstrukci. Stavební práce potrvají pět měsíců, po tu dobu muselo město zajistit náhradní parkování pro stovku aut.

Kryté stání v Loučce pojme 36 aut, další parkují na střeše objektu a v jeho bezprostřední blízkosti, rekonstrukce budovy tak na pět měsíců omezí v této sídlištní lokalitě odstavení zhruba stovky vozidel.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Už v minulém roce jsme se setkali se stížností zdejších obyvatel, respektive nájemců těchto parkovacích míst, kteří si stěžovali na technický stav objektu. Proto jsme se rozhodli objekt rekonstruovat. V momentě, kdy by v letošním roce nedošlo k rekonstrukci, tak by pravděpodobně muselo dojít k uzavření tohoto krytého stání.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město Nový Jičín řeší havarijní stav těchto garáží, 20. července by měl zhotovitel díla převzít stavbu. Jedním z výrazných problémů bylo umístění stávajících vozidel. Bylo velmi obtížné vymyslet systém, kde v lokalitě sídliště Loučka, kde již v dnešní době mají řidiči problém se zaparkováním, kde ta vozidla umístit.”

Náhradní plocha pro parkování aut bude zajištěna na sousedním oválu hřiště Základní školy Dlouhá. Město nabádá řidiče, aby při projíždění kolem školy dbali zvýšené bezpečnosti.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Kde odbor majetku a odbor majetku zajistí dopravní značení a zajistí přístup těchto vozidel přes areál školy.”

Radnice za opravu objektu zaplatí téměř 11 milionů korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Předmětem stavby je jednak rekonstrukce vnitřních prostor, omítky, elektroinstalace, ale i odvodnění, dále rekonstrukce parkovací střechy veřejného osvětlení."

Vjezdy do garáže budou osazeny novými bránami se senzorovým otevíráním.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy