Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investice do oprav komunikací jsou letos dvojnásobné

Léto ve městě je ve znamení oprav komunikací. Po likvidaci výtluků se postupně realizují celoplošné rekonstrukce. Investice do výměny povrchů ulic jsou oproti minulým letům dvojnásobné.

Technické služby začaly s opravou silnic na konci března, z počátky to bylo zejména odstraňování výtluků po zimě. Postupně začaly také avizované plošné opravy komunikací. Hotovy jsou například práce v ulicích Jugoslávská a U Jičínky, ve špatném stavu byla také Slezská a Štursova, nový asfaltový povrch má Máchova a dočká se i část Palackého ulice.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V letošním roce bylo uvolněno rekordních devět milionů korun. Namátkou, opravujeme celoplošně komunikaci Máchova, U Jičínky, střed v místní části Straník a třeba také vjezd do areálu ČSAD. Tam navazujeme na celkovou revitalizaci areálu střediska zeleně technických služeb.”

Standardně město v minulých letech investovalo do oprav komunikací zhruba 5 milionů korun. Letos je to tedy dvojnásobek.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je to více než v minulých letech. Tím hlavním důvodem bylo, že jsme usilovali o dotaci z ministerstva pro místní rozvoj na opravu místních komunikací, ale město, bohužel, nebylo úspěšné.”

Přesto ale město jednu z rozsáhlejších oprav, konkrétně ulici Máchova, neplatí jen samo ze svého rozpočtu, ale podílí se na ni vodárenská společnost.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V loňském roce zde společnost SmVaK realizovala opravu vodovodů a kanalizací. Tím, že se jednalo o investiční akci na celou stavební sezonu, nebylo možné realizovat celoplošnou opravu. Takže jsme se s vodárenskou společností domluvili v letošním roce, že půjdeme cestou napůl, cesta tedy bude opravena celoplošně. Nicméně město financuje pouze polovinu těchto nákladů.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jednali jsme i se správci různých sítí, například vodáren, plynáren a ČEZu. Například ulice K Nemocnici, kde dojde k výměně vodovodního řadu a přípojek, a kde my v příštím roce budeme budovat kruhový objezd, tak jsme vymysleli tak, ať tyto práce na sebe navazují, ať se na tyto komunikací nemusíme dalšími zásahy v budoucnu vracet.”

Plošné opravy silnic si vyžádaly i množství dopravních omezení a průběžných uzavírek. Město řidiče vybízí k opatrnosti a žádá je o trpělivost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy