Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival pod Kaštany si loňský zrušený ročník úspěšně zopakoval

V programu Novojičínského léta už se zabydlel dvoudenní Festival pod Kaštany. Letos s hlavními hvězdami Lenkou Filipovou a Verou Martinovou. V loňském roce ale musel být kvůli nařízení krajské hygieny z hodiny na hodinu zrušen.

Třetí ročník Festivalu pod Kaštany se konal v zahradní restauraci Nové Slunce, kde vyrostla dvě pódia. Střídali se na nich profesionální muzikanti i ti amatérští právě na Open mic stage, která navazuje na koncerty v klubu Galerka. Pohodový festival byl dvoudenní, se zahájením v pátek v podvečer.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jsme rádi, že to začíná, po loňském roce, kdy jsem si to tu nacvičili zkušebně a vlastně všechno, co je tu dneska postavené, jsme zase ihned museli balit. Tak jsme rádi, že to rozjedeme a že nás počasí nechá odehrát to jak dneska, tak i zítra.”

Loni v červenci, když měl festival začínat, vydala totiž krajská hygiena v souvislosti so covidem opatření, které začalo platit s okamžitou platností, a zaskočila tím všechny pořadatele akcí na severní Moravě. Akce byly z hodiny na hodinu zrušeny. Téměř celý program Festivalu pod Kaštany se pořadatelům podařilo přesunou do letošního roku.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Páteční večer, když začnu od těch nejznámějších, tak je to určitě Věra martinová, která v současné době hraje s jedním známým novojičínským bubeníkem Adrianem Ševečkem, neméně známý je René Souček a máme jednu změnu. vystupovat mělo původně Jára trio z Nového Jičína, bohužel kvůli zdravotnímu stavu kytaristy nemohli odehrát, tak přijede Monty z Brna, původem z Bílovce.”

Adrian Ševeček, bubeník kapely Věry Martinové: “Já už s Věrou hraju pět let, nedávno jsme to spolu počítali, a já jsme se k ní dostal, protože jsem studoval v Praze konzervatoř asi 15 let jsem tam bydlel, takže známe stejné muzikanty, kamarády a tak nějak jsme se k ní dostal.”

Zahrát si před Novojičínským publikem je i pro Adriana Ševečka v podstatě výjimečným okamžikem.

Adrian Ševeček, bubeník kapely Věry Martinové: “Těším se moc, jsem zvědav, jak budou lidé reagovat .”
účastníci festivalu:
“My jsme ještě včera nevěděli, že tady půjdeme, protože jsme měli lístky loni a to bylo zrušeno. Těšíme se na Martinovou a snad si to užijeme.”
“Dlouho jsme nikde nebyli, více než rok jsme byli zavřeni doma.”

Letošní festival nenarušilo nic, nakonec ani počasí. Sobota začala ve dvě odpoledne místními muzikanty, kapelami Fčil a Tu a Petr Brandejs Band. Vrcholem bylo vystoupení Miroslava Palečka, Lucie Redlové a především Lenky Filipové.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy