Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Loni novojičínský Festival pod Kaštany zmařila hygiena, letos to nezabalil

V programu Novojičínského léta už se zabydlel dvoudenní Festival pod Kaštany. Letos s hlavními hvězdami Lenkou Filipovou a Verou Martinovou. V loňském roce ale musel být kvůli nařízení krajské hygieny z hodiny na hodinu zrušen.

Třetí ročník hudebního Festivalu pod Kaštany se konal v Novém Jičíně v zahradní restauraci. Loni jej provázela smůla, když byl jen pár hodin před zahájením zrušen. Krajská hygiena totiž před rokem v souvislosti s covidem vydala opatření, které začalo platit okamžitě, a zaskočila tím všechny pořadatele akcí na severní Moravě.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jsme rádi, že to začíná, po loňském roce, kdy jsem si to tu nacvičili zkušebně a vlastně všechno, co je tu dneska postavené, jsme zase ihned museli balit. Tak jsme rádi, že to rozjedeme a že nás počasí nechá odehrát to.”

účastníci festivalu: 
“My jsme ještě včera nevěděli, že tady půjdeme, protože jsme měli lístky loni a to bylo zrušeno. Těšíme se na Martinovou a snad si to užijeme.”
“Dlouho jsme nikde nebyli, více než rok jsme byli zavřeni doma.”

Hlavními interprety festivalu, který dává prostor profesionálním i amatérským muzikantům, byli Lenka Filipová, Lucie Redlová, René souček a Věra Martinová. Před domácím publikem si tak zahrál i Novojičíňák Adrian Ševeček.

Adrian Ševeček, bubeník kapely Věry Martinové: “Těším se moc, jsem zvědav, jak budou lidé reagovat .”

Letošní festival nenarušilo nic, a nakonec ani počasí, které hrozilo bouřkami.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků