Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Garáže v novojičínské Loučce jsou v havarijním stavu, auta budou parkovat na hřišti

Budova krytého stání v místní části Nového Jičína Loučce je v havarijním stavu, který si vynutil kompletní rekonstrukci. Stavební práce potrvají pět měsíců, po tu dobu muselo město zajistit náhradní parkování pro stovku aut.

Kryté stání v novojičínské Loučce pojme 36 aut, další parkují na střeše objektu a v jeho bezprostřední blízkosti, rekonstrukce budovy tak na pět měsíců omezí v této sídlištní lokalitě odstavení zhruba stovky vozidel.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Už v minulém roce jsme se setkali se stížností zdejších obyvatel, respektive nájemců těchto parkovacích míst, kteří si stěžovali na technický stav objektu. Proto jsme se rozhodli objekt rekonstruovat. V momentě, kdy by v letošním roce nedošlo k rekonstrukci, tak by pravděpodobně muselo dojít k uzavření tohoto krytého stání.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jedním z výrazných problémů bylo umístění stávajících vozidel. Bylo velmi obtížné vymyslet systém, kde v lokalitě sídliště Loučka, kde již v dnešní době mají řidiči problém se zaparkováním, kde ta vozidla umístit.”

Náhradní plocha pro parkování se podařilo zajistit na sousedním oválu hřiště Základní školy Dlouhá. Radnice za opravu objektu, která začne na konci července, zaplatí téměř 11 milionů korun.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Předmětem stavby je jednak rekonstrukce vnitřních prostor, omítky, elektroinstalace, ale i odvodnění, dále rekonstrukce parkovací střechy veřejného osvětlení."

Vjezdy do garáže budou osazeny novými bránami se senzorovým otevíráním.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků