Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do oprav ulic dává Nový Jičín letos dvakrát více

Léto v Novém Jičíně je ve znamení oprav komunikací. Po likvidaci výtluků se postupně realizují celoplošné rekonstrukce. Investice do výměny povrchů ulic jsou oproti minulým letům dvojnásobné.

Technické služby začaly s opravou novojičínských silnic na konci března, z počátu to bylo zejména odstraňování výtluků po zimě. Postupně začaly také avizované plošné opravy komunikací.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V letošním roce bylo uvolněno rekordních devět milionů korun. Namátkou, opravujeme celoplošně komunikaci Máchova, U Jičínky, střed v místní části Straník a třeba také vjezd do areálu ČSAD. Tam navazujeme na celkovou revitalizaci areálu střediska zeleně technických služeb.”

Standardně město v minulých letech investovalo do oprav komunikací zhruba 5 milionů korun. Letos je to tedy dvojnásobek.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je to více než v minulých letech. Tím hlavním důvodem bylo, že jsme usilovali o dotaci z ministerstva pro místní rozvoj na opravu místních komunikací, ale město, bohužel, nebylo úspěšné.”

Přesto ale město jednu z rozsáhlejších oprav, konkrétně ulici Máchova, neplatí jen samo ze svého rozpočtu, ale podílí se na ni vodárenská společnost.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V loňském roce zde společnost SmVaK realizovala opravu vodovodů a kanalizací. Takže jsme se s vodárenskou společností domluvili v letošním roce, že půjdeme cestou napůl, cesta tedy bude opravena celoplošně. Nicméně město financuje pouze polovinu těchto nákladů.”

Plošné opravy silnic si vyžádaly i množství dopravních omezení a průběžných uzavírek. Město řidiče vybízí k opatrnosti a žádá je o trpělivost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy