Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábor, který je pro novojičínské děti zábava a zároveň opora ve svízelné situaci

Téměř dvacet let pořádá letní tábor i město Nový Jičín. V chatové osadě v podhůří Beskyd umožní prázdninové zážitky dětem, pro které není fungující rodina a domácí zázemí samozřejmostí.

Rekreační areál na Frýdecko-místecku se stal indiánskou osadou. Na letní tábor tu vycestovalo 24 dětí z Nového Jičína.

Kateřina Melicharová, vedoucí tábora, Centrum sociálních služeb Ostrava: “Název tábora je Po stopách velkého Manitu a jak za mnou vidíte, děti mají indiánskou tématiku, na konci tábor a budou hledat poklad podle mapy, máme tady různé hry, aktivity, tvoření.”
účastníci tábora: 
“Tábor je dobrý, děláme tu samé vylomeniny, i ty stany jsou dobré.”
“Děláme tu srandy, vtipkujeme.”

Tento tábor ale není jen o hrách, je také jistou terapií, protože je určen dětem, jejichž život ovlivňují různé negativní faktory v rodinách, ať už finanční nebo vztahové.

Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “Není to pouze o těch aktivitách zážitkových, ale je to také o odborných aktivitách, psychologických, terapeutických, abychom potom s těmi dětmi mohli dále pracovat v rámci sociálně právní ochrany.”

Pořadatelem tábora je město Nový Jičín, zajišťuje jej Centrum sociálních služeb Ostrava.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tato aktivita přijde město na zhruba 250 tisíc korun, něco přispívají rodiče a sponzoři.”

Radnice tento tábor pořádá od roku 2003. Děti na jednom turnusu stráví deset dní, zážitky z něj si zpětně vyhodnotí na potáborovém setkání v září.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy