Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtenáři v novojičínském muzeu stavěli ponorku, v srpnu budou tvořit komiks

Muzeum Novojičínska nabídlo návštěvníkům další setkání se spisovatelem. Povídání o knížkách doprovázela tvůrčí dílna, během které si účastníci mohli vyrobit ponorku.

První setkání se spisovatelem pro děti připravilo Muzeum Novojičínska na konci loňského léta, navázat na něj dalším pokračováním mohlo až nyní. Tentokrát čtenářům zprostředkovalo vyprávění a čtení autora Petra Stančíka.

Lenka Juráčková, muzejní pedagog, Muzeum Novojičínska: “Jednak si budeme povídat o knížkách, nejen pro děti, ale i pro ty dospělejší čtenáře, budeme si číst z knížek Petra Stančíka a podle jedné z jeho knih budeme vyrábět model pidiponorky, která se jmenuje Abramis.”

Předlohou pro její výrobu je obrázek Galiny Miklínové, výtvarnice, která se proslavila Lichožrouty, a ilustrovala právě i sci-fi ságu Petra Stančíka pro dospívající mládež s názvem H2O, jejíž hlavní hrdinové disponují zmenšovadlem.

Petr Stančík, spisovatel: “A díky tomu přístroji si sestrojí ponorku, se kterou proplouvají vodovodním potrubím, a právě poté dnešní besedě bude dílna, kde si každý účastník může vyrobit jednu takovou ponorku H2O ze zahradní hadice, pomalovat si ji a odnést si ji domů na památku.”
účastnice akce:
“Já jsem četla H2O a Tajná vodní mise a moc se mi líbila, bylo to hodně dobrodružné.”
“My jsme teď koupili H2O druhý díl a těším se na to.”

Na podobná setkání se děti do muzea budou snažit nalákat jeho pracovníci i v srpnu. 4. srpna to bude povídání s ilustrátorem komiksů pro časopis Čtyřlístek Nikarinem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy