Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voda, která v Novém Jičíně zaplavovala dva domy a školku, už se drží v kanále

Téměř každý vydatnější déšť ještě nedávno zatopil okolí bytových domů v novojičínské Žilině a mateřskou školu pod nimi. Teď už se ale místní obyvatelé vody obávat nemusí. Provedená opatření ji drží v kanálech.

Dva bytové domy a mateřskou školu na ulici Beskydská v novojičínské Žilině trápil poslední léta každý vydatnější déšť, voda kolem budov vytvořila lagunu a dostávala se do sklepů.

Josef Rivec, zastupující obyvatele domů Beskydská 442 a 443: “Největší problém tohoto prostoru byl ten, že voda z celého Puntíku a tady z těch přilehlých pozemků je svedena do silniční příkopy a ta příkopa byla napojena na stávající kanalizaci. Kanalizace se stala nefunkční z toho důvodu, že veškerá voda šla do této příčné příkopy, neudržovala se a ta voda zaplavoval tyto pozemky, zaplavoval 2 krát 12 bytových jednotek a také majetek města, tedy mateřskou školku.”

Situace se ještě zhoršila po výstavbě rodinných domků ve svahu, která zmenšila možnost vsakování vody. V loňském roce byly bytové domy zaplaveny jedenáctkrát. Obyvatelé na problém upozornili zastupitelstva loni v říjnu. Na radikální nápravu si museli počkat do letošního května.

Kamil Žák, vedoucí odboru správy majetku, MěÚ Nový Jičín: “Nám se podařilo díky kamerovým zkouškám a díky tomu, že jsme toto území odkryli, tak jsme zjistili, že prakticky v bezprostřední vzdálenosti je dešťová kanalizace, která by tu vodu měla být schopna bez problémů odvést. Podařilo se nám zajistit firmu a výsledkem je to, že kanalizace je propojena.”

Problémová situace tak byl nakonec vyřešena během jednoho měsíce, práce vyšly na zhruba 100 tisíc korun. Účinnost opatření už prověřilo několik vydatnějších dešťů a bouřek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy