Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábor, který baví i pomáhá novojičínským dětem ve svízelné situaci

Téměř dvacet let pořádá letní tábor i město Nový Jičín. V chatové osadě v podhůří Beskyd umožní prázdninové zážitky dětem, pro které není fungující rodina a domácí zázemí samozřejmostí.

Rekreační areál na Frýdeckomístecku se stal indiánskou osadou. Na letní tábor tu vycestovalo 24 dětí z Nového Jičína. Všechny na pobyt doporučil orgán sociálně-právní ochrany dětí.

Kateřina Melicharová, vedoucí tábora, Centrum sociálních služeb Ostrava: “Název tábora je Po stopách velkého Manitua a jak za mnou vidíte, děti mají indiánskou tématiku, na konci tábor a budou hledat poklad podle mapy, máme tady různé hry, aktivity, tvoření.”
účastníci tábora:
“Tábor je dobrý, děláme tu samé vylomeniny, i ty stany jsou dobré. Akorát některým vadí, že tam chodí brouci a pod podlahou jsou slimáci, ale je to příroda, no.”
“Děláme tu srandy, vtipkujeme. Já spím už poněkolikáté ve stanu, takže je to fajn.”
Kateřina Melicharová, vedoucí tábora, Centrum sociálních služeb Ostrava: “Děvčata jsme dali do chatek, chlapci jsou ve stanech, ale zjistili jsme, že některé děti ještě nikdy nespaly ve stanech, takže tu máme jeden stan, kde si to zájemci zkusí, takže i děvčata si vyzkouší spaní ve stanech. Sami si udržují pořádek, my je bodujeme, takže je vedeme k tomu, aby měly některé návyky jako je úklid, hygiena, stolování, protože některé děti si to z domova nenesou.”

Tento tábor ale není jen o hrách, je také jistou terapií, protože je určen dětem, jejichž život ovlivňují různé negativní faktory v rodinách, ať už finanční nebo vztahové.

Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “Není to pouze o těch aktivitách zážitkových, ale je to také o odborných aktivitách, psychologických, terapeutických, abychom potom s těmi dětmi mohli dále pracovat v rámci sociálně právní ochrany.”

Pořadatelem tábora je město, zajišťuje jej Centrum sociálních služeb Ostrava, sociálně aktivizační služba Nový Jičín.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Město pořádá tyto tábory od roku 2003, jsou určeny dětem, které mají nějaký svůj životní příběh. Výhodou tohoto tábora je, že účastníci jsou nejen ty děti, ale i psychologové, sociologové, kteří s dětmi pracují po celý rok.”
Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “Je to pro ně i o nějakém prohlubování vztahů. my potom vidíme účinky toho tábora i v rámci výkonu té naší práce sociálně právní ochrany. Jedním z těch výstupů je potom i potáborové setkání. Děti se setkají společně s instruktory a dalšími kolegy, kteří na táboře byli. Mohou si popovídat a je to příjemné zakončení táborové aktivity.”

Desetidenní pobyt dětí stál 220 tisíc korun. 150 tisíc uhradilo město, 50 tisíc pokryl sponzorský dar a zbytek zaplatily rodiny táborníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy